Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért rángat a Suzukim mikor...

Gyuribacsika kérdése:

Miért rángat a Suzukim mikor leveszem a gázpedálról a lábam?

Figyelt kérdés

Suzuki swift 1999-es. 1.3-mas motorral.

Tehát menet közben főleg 1-es 2-es sebességben érezni jobban, hogy mikor elengedem a gázt és motorfék van berángat 2-3-4-szer. Meg is torpan.



2018. jún. 22. 00:26
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Én benzinkutat váltottam. A probléma mexűnt.
2018. jún. 22. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bár csak ennyi lenne a baj, de szerintem nem. Amúgy melyik kúton tankolsz? Sima 95- öst ?
2018. jún. 22. 08:35
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
Shell. A Mol-t kilőttem.
2018. jún. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem a benzinkút okozza. Folyamatosan rángat? Mintha gázt adnál és elvennéd? Lehet az alapjárati rendszerrel is baj, hogy a fojtószelepet valamiért nyitja-zárja a rendszer, mintha gázt adnál, de lehet rossz motortartó bak is pl.
2018. szept. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megyek 1-esbe vagy 2-esbe mondjuk és hirtelen elengedem a gázt és ahogy elkezd fogni a motorfék ilyenkor berángat 2-3 nagyobbat az autó. De ezt a hangján is hallani ilyenkor, nem tudom mihez hasonlítani igazából. Ha motortartó bak lenne, akkor a motor hangját nem befolyásolná. Miket lenne érdemes megnézni benne ? 4-es 5-ös fokozatban ugyanez a gázpedál elengedés sokkal kevésbé érezhető.
2018. szept. 15. 00:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Én azért elvinném egy szerelőhöz (ha nem értesz hozzá), hogy nézze meg a motortartó bakokat...
2018. okt. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez akár normális jelenség is lehet.

Kisebb fokozatokban erősebb a motorfék hatás. Ezért érzed csak 1-es, 2-esben.


Annyi a trükk, hogy nem kell leugrani a gázpedálról, hanem finoman engeded vissza.

2018. okt. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Benzinesnél pont hogy nincs ilyen nagyfokú motorfék... az a dízel sajátossága, hogy nem muszáj fékezni, mert néha elég visszább váltani egyet, vagy csak felengedni a gázt (persze ésszel használva).
2018. nov. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is csinálta ha mol kúton tankoltam, shell óta nincs baj, omw meg shell, csak az omw a város végén van,oda dízelel megyek csak...
2018. nov. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!