Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Köpi az olajat az autó (olajbe...

Köpi az olajat az autó (olajbeöntő nyílás), a hűtővízre 2szer töltöttem 140kmen, olajat nem eszi. Mi lehet a gond? Hengerfej? 1.9 pdtdi

Figyelt kérdés
2018. jún. 22. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg a vízcsöveket neme repedt esetleg lazult meg a bilincs, ha ott nem talász semmi szivárgást akkor elég valószínű,hogy a hengerfej!
2018. jún. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bnem csöpög nem laza... Mennyi ennek kb a hengerfekezése? Havernak a 2.0 pdtdi-t (16 szelepes)hengerfejezték hengerfejb+ dugattyú+ munkadíj= 200 . Én ezt kevéslem... Szt 300-400 lenne a-z-ig vqgy az sok? Azt tudom,hogy az 1.9hez olxsóbb a hemgerfej
2018. jún. 22. 20:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát pontosan nem ismerem az árakat de szerintem se jön ki 200 ból, persze függ a szerelőtől is. De szerintem nézesd meg egy szerelővel is lehet, hogy megúszod egy hengerfejtömítés cserével, hogyha komolysbb a baj akkor észre lehet venni teljesítmény csökkenést, az olajsapkánál fehér színű kicsapódást esetleg furcsa zajokat! De ha még nem próbáltad álj valami olan helyre ahol észrevenni ha csöpög melegitsd üzemmelegre és nézd át tüzetesen az összes csövet es a hütőrácsot, kiegyenlítő tartályt hátha nincs nagy baj és csak valahol elfolyik!😊
2018. jún. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem csöpög úgyh hengerfej :( v tömítés.. 220 km tóltöttem rá kb 4-6 decit...
2018. jún. 22. 21:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Van pontos vízhőfokmérő az autóban?


Ha van akkor mennyi a hőmérsékleted?

Hűtővíz tartálya nem koszos?

Olajbetöltő nyílás nem habos egy hosszú út után?


Ha nem forralja a vizet vagyis 88foknál megáll, illetve nem habos az olaj és tiszta a víz akkor én megbontanám a kocsi belsejében a középkonzol két oldalát...

Első két szőnyeget kikapni stb!


Nekünk is fogyogatott a víz de egyszerűen nem tudtuk hova!

Víz 88 fokon megállt, tartály tiszta, olaj tiszta, olaj nem fogyott semmit, autó nem füstölt!


Majd egyszer takarításnál amikor kikaptam a legalsó szivacsot is a vezető lábrészből akkor tűnt fel, hogy valami folyadék áll ott!

De hát mondom eső sem volt mostanában...

Aztán feltűnt, hogy nehéz volt a szivacs amit kitettem.... megnyomkodtam és zöldes ragadós lé folyt ki belőle!


Szóval kiderült, hová tűnt a hűtővíz :)

A fűtőradiátor eresztett, vagyis még ereszt mert még nem vettem rá magam, hogy megcsináljam :D


Nem nagy pénz, csak szét kell hozzá robbantani az egész műszerfalat!


Nézd meg te is a kocsidat elől belül, hátha neked is hasonló gondod van.

2018. jún. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!