Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson star gyújtás probléma?...

Simson star gyújtás probléma? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Adott egy Simson Star. Javítgatom szépen lassan, most értem el a gyújtásig és ott is van a gond. Hogy mi? Mentem vele párszor is nagyobb kört és mikor már bemelegedtek a tekercsek elkezd durrogni mint egy DRZ :D. Kaptam kölcsön egy jó gyújtó tekercset felraktam és semmi szikra, újra szetszed összerak.. Megint ugyan úgy nem jó. Akkor hát nincs mást tenni rakjuk vissza a régi "rosszat" na hát az a helyzet, hogy azzal sincs már szikra ez mitől lehet? Kalapácsnak a hézag be van állítva 0.4mm-re a gyertya vadi új annyit volt használva míg elmentem pár körre kiprobálni (szép őzbarna) itt is be van állítva a hézag 0.6mm-re. Szóval várom a tippeket, hogy mi lehet a baja.

Előre is köszönöm a vállaszokat.

18/f



2018. jún. 23. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

a kezedben lévő tekercset egy laposelem segítségével tesztelheted, hogy egyáltalán működik-e? csak ügyelj, hogy a szikra ne rajtad kússzon át. (ha nem tudod hogy, kérdezz.)

a kicsavart gyertyát tedd a hengerfejre, dróttal rögzítd, és a mocit harmadikban tologasd..ha nincs szikra, akkor vizsgáld a gyertyakábelt, a gyújtás primérjét, hogy a gyújtáskulcsnál esetleg zárlatos, vagy szakadt..


van-e valami magaslatod, például egy műhelyasztal, amire feltéve kényelmesen ellenőrizhetsz mindent? Görnyedve baromi nehéz.

2018. jún. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem rendelj egy új német tekercset. A régi amivel próbálkozol lehet hogy kiöregedett az utángyártott meg rosszabb az öregnél, itthon ne vegyél, csak MZA német!
2018. jún. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szolovjov ***** válasza:
Az MZA-s tekercs sem biztos hogy német. Egyesek azt hiszik az MZA márkanév, pedig az nem gyárt semmit, csak forgalmaz. Így egy MZA-s cucc lehet akár tajvani is. Na de igazából azt akartam írni, hogy a gyertya hézagot is 0,4 mm-re kell állítani, a 0,6 túl nagy. Másik meg az hogy én már jártam úgy vadi új megszakítóval, hogy nem adta át az áramot. Nem tudom az új-e a motorban.
2018. jún. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyertya hézag = 0.4!

Egyébként a kondenzátor is lehet bűnös.

2018. jún. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!