Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy közlekedési balesetet...

Ha egy közlekedési balesetet el tudnék háritani hirtelen fékezéssel, de mégsem teszem meg, akkor az minek minősül? Én is vétkes vagyok?

Figyelt kérdés
Balra kanyarodó főúton haladok, (nem is indexelek, hogy balra kanyarodok, merthát főút) szemből érkezik egy autó akinek elsőbbséget kellene adjon, neki is világosan látszik a tábla, és még elsőbbségadas kötelező táblával is találkozik. Lassitás nélkül áthalad előttem, mert azthiszi, hogy neki van elsőbbsége, én meg oldalból fékezés nélkül neki megyek. Ezesetben ki a vétkes?

2018. jún. 25. 19:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Helyzettől függ, de olyan nincs, hogy ne fékezz egy baleset elkerülésének a megpróbálása érdekében, ahhoz, hogy szándékosan ezt tedd, kretén kell legyél. Ha valami gubanc van (sérült személyek, akár haláleset), és bíróság elé kerül az ügy, akár probléma is lehet, hogy nem fékeztél, ami helyszínelésnél rögtön kiderül.

Persze ha csak kissebb koccanás lesz a dologból, és betétlapot cseréltek, akkor mindegy.

2018. jún. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ettől még ő a vétkes, de csak emiatt, hogy na majd minél nagyobb legyen az ő sara, nem érdemes nem fékezned, mert az élete/életed is múlhat rajta, vagy egy maradandó sérülés.
2018. jún. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
valamint nem adta meg az elsőbbséget, de amennyiben azt látják a rendőrök hogy tudtál volna fékezni de nem tetted, ergo szándékosan lett a baleset, te is szép eljárásra számíthatsz.
2018. jún. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
pedig ma pont azért jártam pórul, mert ebben az esetben elkerültem a balesetet, és inkább felmentem a járdára, és kiütöttem egy táblát. A kár nem jelentős, de mivel az a tróger továbbment, igy nemtudom bizonyitani, hogy mi történt, ki kell fizessem a táblát+ a saját autómat megjavitatni.
2018. jún. 25. 20:14
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

autós kamera... tudod van használható és működő megoldás is... csak ugye nem a baromságok felé kell orientálódni.


1 előre 1 hátulra és csókolom

2018. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Többiektől kérdem hogy honnan bizonyítják hogy lett volna módja elkerülni az útközést? Ha hirtelen fordul ki eléd van hogy a reakcióidő alatt már bele is mentél...


Kérdező, te a védett útvonalon mész. Ha nem sajnálod az autódat nyugodtan menj bele, orral ütközésnél megvéd a légzsák úgyis

2018. jún. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
utolsó... itt nem a hirtelen fordul szituációról van szó. hanem hogy látja hogy jön, és lenne ideje. hidd el, ezt a baleseti helyszínelők meg tudják állapítani, hogy lett volna-e ideje elkerülni.
2018. jún. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Oké, egy dolog az, hogy csak fékezel, és más, ha felhúzod az autót a járdára. Bár még így is sokkal jobban jártál, hogy egy táblát kiütöttél, mintha telibedurrantott volna a másik, és totálkáros lett volna az autód.
2018. jún. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek:


A közlekedési bíró ezzel kezdi...

-mit tett azért, hogy a balesetet elhárítsa?


aztán lehet magyarázkodni.

2018. jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
ha telibedurrant a másik, és totálkáros az autóm, akkor fizetett volna a biztositója. Igy meg lényegesen kisebb a kár, viszont azt fizethetem én. Hogy is jártam volna jobban?
2018. jún. 25. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!