Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet a felni a rossz, esetleg...

Lehet a felni a rossz, esetleg a szerviz hibázhatott a vizsgálatkor?

Figyelt kérdés

Pár napja írtam itt amiben taglaltam, hogy valszeg gyári hibás gumikat kaptam. (teljesen új hankook, neten rendeltem, alig 3 hónapos gyártású)

Ma visszavittem a gumishoz, hogy nézzék meg, biztos nem a a felni a rossz.

Megnézték, váltig állítják, hogy a gumi a szar, a felni jó. Mutatták a centírozó gépen is, hogy szemmel látható, hogy a gumi üt, a felni pedig szépen egyenletesen forog.


Kérdeztem, hogy nem lehet, hogy esetleg belül van deformálva a felni vagy valami? Azt mondták, hogy nem.


Egyelőre írtam a boltnak akikkel cseréltetnem kell. Van esély rá szerintetek, hogy valahol mégis a felni legyen a hibás úgy, hogy a centírozó gép nem ezt mutatta és nem is lehet látni?


Igazából alig bírom elhinni, hogy kiadok 80e Ft-ot, hogy makulátlan gumit kapjak, erre még így is megszívom....



2018. júl. 9. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Emlékszem a kérdésre, remélem azt is leírod,hogy simán cserélte a bolt.

Elvileg illene a gumisnak annyira érteni a dolgához,hogy a gumi rossz vagy a felni....

2018. júl. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Reggelt felhívtam a webáruházat, ott speciel korrektül mondták, hogy természetesen tudnak küldeni cseredarabot, egy pillanatra se ellenkeztek. Abban maradtunk, hogy megnézetem mindenképpen újra (úgyis le kellett vetetnem a felniről), hogy tuti a gumi a rossz és csak azokat kéne visszaküldeni amivel gond van. Egyelőre ez mind a 4re igaz :D


Az jutott eszembe, hogy esetleg a gumiszerviz rá akar venni, hogy inkább náluk vegyek helyette. (mondták s, hogy miért nem ott vettem, olcsóbb lett volna az apollo. De jobban örülnék a hankooknak. Persze lehet csak jófejek akartak lenni)



Az évek alatt nagyon megromlott a bizalmam az autószerelőkkel szemben, és az utóbbi időben a gumisokkal is, sajnos nagyon rosszak a tapasztalataim.

2018. júl. 9. 17:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Remélem, a gumissal készítettél szakvéleményt, amit mellékelni tudsz a reklamációdhoz, különben lehet, hogy ránéznek, nem sérült, azt visszaküldik neked, hogy a reklamációnak nincs alapja, a gumik márpedig jók.
2018. júl. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nah, most mondjatok erre valamit.

Elvittem egy helyi kicsi gumishoz, mert már nagyon zavart. Egyébként kicserélték volna.


Elvittem, megnézettem ott is, ők tökéletesnek látták, mutatták ők is, hogy nézzem meg, szépen forog a gumi és a felni is.

Fel is rakattam.

Általában amikor gyorsítok, meg jobb útrészeken egész simán fut, de nehéz megállapítani, hogy nem e üt, mivel szarok a magyar utak. Autópályán kéne megnéznem és azt összehasonlítani az előzőhöz.


Igazából nem értem. Ennyire sok lenne a kókler szerelő? Illetve tudom, hogy igen, de ennyire?

Az egyik úgy meghúzza a csavart, hogy beletörik legközelebb, a másik tönkrevágja a teljes szettemet, a harmadik pedig hiperszuper géppel nem tud centírozni?


Mi a fene van itt?

2018. júl. 10. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!