Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő motornak nagy motor, mi...

Kezdő motornak nagy motor, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
El szeretnék kezdeni motorozni, és mivel a jogsit egy alkalommal szeretném letudni, egyből korlátlant csinálnék. Ahogy nézegettem a motorokat, eddig a Honda CB 600F Hornet tetszett meg. Ha figyelembe vesszük, hogy egészen nyugodt és megfontolt tudok lenni a volán mögött, be lehet vállalni első motornak egy ilyet? Jelenleg van egy 200 lóerős szabadidőautóm is, azzal is meg tudtam állni (sőt mái napig meg tudom állni) hogy ökör módjára saját magam és mások testi épségét kockáztatva menjek. Nem szeretnék 1-2 éven belül megint motor eladással-vétellel vesződni, azt szeretném, ha az első motor azért kielégitene egy időre. Mit gondoltok, milyen tanácsokat tudtok adni?

2018. júl. 9. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
A Hornet simán jó első motornak. Nyugodtan veheted, csak jól nézd meg mit veszel, népszerű példány első nagymotornak és a jogsisulik is ezeket szeretik használni. Szóval türelem és szánj rá elegendő időt a nézelődéshez. Ajánlom még esetleg a Yamaha FZS600-at vagy ha még belefér a keretbe az FZ6N/S-t. Az FZ6 annyiból jobb, hogy már injektoros, tehát nincs szivatózás és hidegben se kell szórakozni vele.
2018. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez teljesen egyénfüggő. Egyik része a dolognak, amit Te is mondasz, hogy mennyire vagy hidegvérű, mennyire száll el az agyad, ha mondjuk valaki veszélyeztet, kikanyarodik eléd, ilyesmi. Ezt magadról kell, hogy tudd, mi nem tudjuk helyetted.


Másik része a dolognak viszont elég fix. Ez a motor súlya. Minél könnyebb motorral kezdesz, annál hamarabb tudod magasabb szintre vinni a motorozási készségedet, mivel egy könnyebb motor megbocsátóbb, meredekebb tanulási görbét enged. Továbbá ha tapasztalatlan vagy, vészhelyzetben könnyebb dolgod van (valószínűleg) egy könnyebb motorral.


Én örülök, hogy 125-össel kezdtem, nem egy Hornethez hasonló streetracerrel.


Ajánlom MC Rider youtube csatornáját, nagyon hasznos oktatóvideói vannak útstratégiával kapcsolatban, ami egy tanulható valami, és a motorozás bő felét adja.


Továbbá ajánlom, hogy évente menj továbbképzésre, vezetéstechnikai tréningre, mert a motorozás másik fele pedig az, hogy mennyire uralod a motorod.


Hajrá sok sikert :)

2018. júl. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszokat! Megnézem ezeket a Yamahákat + a youtube csatornát is. Ezt a vezetési tréninget hallottam egy ismerősömtől is, és egyetértek hogy szükséges lesz rá. Legalább ha már ilyen hirtelen csapok a lecsóba, legyek felkészült (amennyire tudok) :)
2018. júl. 9. 23:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Szívesen. Vezetéstechnikai tréning nagyon fontos! Nem is kérdés, hogy menni kell. Elsőre talán jó is a safety hungary, ott csak az általuk biztosított motorokkal lehet gyakorolni, így nem a saját motorodat döntöd majd el, de ha már megvannak a fejben az alapok én csak olyanra mennék, ahol saját motorral gyakorolsz, hiszen a saját motorodat kellene megismerni. A jogosítvány szerzés alatt sajnos nem fogsz megtanulni motorozni, tedd amit az oktató mond, legyen meg a jogsi aztán jöhet a komolyabb motorkezelés.
2018. júl. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát igen... sajnos autó ugyanez, konkrétan városon kivül sose vezettem tanulóként, először 60 felett a jogsi megszerzése után mentem, holott elvileg kötelező autópályán is menni. Persze az más mert 4 keréken azért biztonságosabb.
2018. júl. 10. 00:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Motor esetén életbevágóan fontos, hogy minél többet és aktívabban képezd magad :)


Első pár alkalommal lehet érdemes befizetned különböző helyekre, pl Hungaroringen is van egy, nekem az jobban bejött (uralomamotorom asszem), mint a Safety Hungary, de pusztán az oktatók attitűdje miatt.


Ennek ellenére minél több helyre menj el. Aztán amikor már voltál 3-4 különféle oktatáson, vehetsz magadnak kis bójákat, kimész egy elhagyatott parkolóba, és addig gyakorolgatod ezeket, amíg keresztben lévő karokkal, hátrafele ülve is mennek. Így csomó pénzt is spórolsz, jó mulatság, illetve hatékonyan tudod magad is képezni.


Ismerek valakit, aki így képezte magát, és múltkor együtt mentünk tréningre. Kitette mindkét lábát balra, és egy kézzel fogva a kormányt szlalomozott úgy, hogy leért a jobb oldali lábtámasz. Vagy bal karral húzta a gázt, keresztbe, miközben jobbra állt mindkét lába. Ezeket csak magától gyakorolta. Hasznos, mert megtanulod az ellenkormányzás csínját-bínját, amikor nem tudsz saját súlyponttal kormányozni.

2018. júl. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!