Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fura hangot az autóm ha nincs...

Fura hangot az autóm ha nincs sebességben, mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Ha elindítom az autót és üresben van vagy ki van nyomva a kuplung, valami ütemesen zörög, ketyeg. Ha az autót berakom fokozatba és megyek vele, a hang azonnal teljesen megszűnik. Ha nincs a váltó fokozatban vagy ki van nyomva a kuplung (tehát nincs összekötve a motor a váltóval), a hang újra késedelem nélkül előjön. Az összeköttetésnél, tehát a kuplungnál gondolnám a problémát de nem tudom pontosan mi. Van itthon komplett készletem csapággyal, tárcsával, szerkezettel. Érdemes lenne kicserélnem emiatt?

2018. júl. 12. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
kinyomócsapágy lehet a lúdas
2018. júl. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Gyík55 válasza:
Nem zárnám ki a nyeles tengely csapágyának hibáját.Nekem ugyanez a jelenség.Mondanak olaj adalékot a váltóba(nem használt ugyan úgy zörög üresben),de,ha nem zavar sokáig elmegy így is.
2018. júl. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Beviz Elek ***** válasza:

Érdekes...

Nyelestengely csapágyat kizárnám mert megszűnik a hang ha mész vele.

Nagyon kinyomócsapágy gyanús, de üresben kuplung nélkül nem kellene hangja legyen, olyankor nem kellene a szerkezethez érjen. Nekem egyszer a szervízben rosszul állították be, éppen hozzáért ha nem nyúltam a pedálhoz és alapjáraton csikorgott, de nem jellemző hiba.


Ettől függetlenül én is valahova oda tippelnék, érdemes lenne szétkapni és megnézni hogy mi a helyzet ott.

2018. júl. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám, hogy lehet azért nyelestengely az, csak menet közben a terhelés miatt nincs hangja. Nekem is csak üresben szólt.
2018. júl. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!