Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy lakókocsi?...

Mennyibe kerül egy lakókocsi? A lakókocsi ház és egyben autó is, tehát lakok benne és tudom vezetni is? Átmenetileg (5-6 évet) élhetnék ilyenben?

Figyelt kérdés
2018. júl. 15. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Egy olyan lakókocsi, amiben hosszabb távon lehet élni, olyan 25 milliótól kezdődik. A többi nem erre van kitalálva, pár napig vállalható, de nem kényelmes.
2018. júl. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Átmenetileg (5-6 évet) élhetnék ilyenben?"

Ha jól táplálkozol akkor sokkal tovább is. :))


A tévében látam már ilyen Zuk-ból átalakított lakóautót is:

[link]

Egy fiatal pár járta vele Európát. Belül az oldalára felhajtható ágy volt szerelve.


Továbbá egy tanár ismerősöm egy használt kombi kocsit vett Ausztráliában, abban aludt és megkerülte vele szinte az egész kontinenst. Közben feketén narancsot szüretelt hogy legyen költőpénze.


Ebből a két példából is látható hogy nem csak több millió Ft-ból lehet megoldani a lakóautó kérdését.

2018. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kortól, felszereltségtől függő az ára, felső határ lehet a csillagos ég.

Nézz körül, mennyi lakókocsit, lakóautót látsz az utakon.

Nyáron kevés, ősztől tavaszig kb nulla.

Olcsóbb egy ház, mint egy guruló lakás, utóbbival nem állhatsz le akárhol.

2018. júl. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hajóra is gondoltam, csak lakókocsival könnyebb továbbállni.
2018. júl. 15. 15:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek nagy igènyeid akkor igen, simán èlhető :) Bár...tèlen azèrt húzós lehet
2018. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem egy lepukkadt, romhalmazt veszel aminek már a fele rohadt akkor el lehet benne lenni. Bár télen a fűtését elég macerás megoldani, mert ha beépített gázkonvektorosat veszel amit műszaki előtt szintén be kell vizsgáltatni, akkor fűthetsz vele palackos gázzal, de elég hamar elmenne egy palackkal azért és az elég költséges lenne szerintem.

Meg ezek nincsenek úgy szigetelve hogy megtartsák a hőt, mert ezeket nem arra találták ki hogy életvitelszerűen éljenek benne.


Persze megoldás mindenre van, ha télre tudsz bérelni egy garázst vagy egy kisebb faházat amibe betudsz állni és rendesen zárt tere van az azért marha sokat számítana ilyen téren szerintem.

2018. júl. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, tehát nem lakókocsit keresel, hanem lakóautót. Erre rá tudsz szépen keresni a hasznaltauto.hu-n. Amivel ennyit tervezel és használható is, az szerintem 3 milliónál kezdődik.
2018. júl. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megszállottnak kell lenni ahhoz, hogy valaki itthon éveken keresztül autóban lakjon.

Sok helyen még az önlormányzatokkal is meg kell harcolni, nem lehet életvitel szerűen élni egy parkolóban, zimankós téli időszakokban a lakókocsi, lakóautó szegetelése elégtelen, külső áramforrás nélkül a rezsi sem jelentéktelen összeg.

Az is szép ábránd, hogy folyamatosan utazik az ember, de akkor hol, és hogyan dolgozik?

Mediterrán területeken sokan élnek lakókocsikban, de ott nem gond a tél, és ott megvan a lakosság ellenszenve is (mert kik is élnek lakókocsi táborokban?)

Az mondjuk legyen az ottaniak gondja, itthon luxus a lakóautó, lakás helyett abban élni szinte esélytelen, mert aki csóró, annak nem lesz egy lakás ára bele tolva a lakóautóba.

2018. júl. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lakókocsi: Egy utánfutó, amiben lehet lakni, tehát önállóan nem tud menni, nincs motorja.

Lakóautó: Egy furgon, amiben lehet lakni, tud önállóan menni, van motorja.

Ha jól értem, te lakóautót keresel.


Elélhetsz 5-6 évig egy ilyenben, de drága és kényelmetlen lesz. Ráadásul a helyiek jó eséllyel utálni fognak.

2018. júl. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!