Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megcsúszás, vagy mi volt ez?

Megcsúszás, vagy mi volt ez?

Figyelt kérdés
Van egy út ahol lakok, elég meredek domb és éles kanyar is egyben. Jöttem ma fel rajta, nyomtan neki rendesen, folyamatosan padlóztam felfelé, és kb 60-nal mehettem amikor a kocsi hirtelen balra-jobbra-balra-jobbra kezdett "mozogni". Olyan volt, mintha gyorsan elkezdtem volna a kormányt ide-oda rángatni, de nem tudom megmondani, hogy az orra vagy a hátulja mozdult-e ki. Levettem a lában a gázról, és megpróbáltam stabilizálni így nem történt baj. Az útról tudni kell hogy vizes volt, mert egész nap esett, a kocsiról meg hogy egy BMW, viszont kb 1 hónapos vadiúj Toyo Proxes T1R gumik vannak rajta. Mi okozta ezt? A nedves út, vagy a hátsókerék-hajtás? És ilyenkor milye mozdul ki a kocsinak? Az orra, vagy a hátulja? Hogyan kerülhető el ez a szitu? Köszönöm a válaszokat!

2018. júl. 15. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megcsúszott.

Ha hátsókerekes (a legtöbb bmw az), akkor a hátulja kezd el csúszkálni. Ilyenkor lassan visszaengeded a gázt és ellenkormányozol.

Amúgy meg ne padlózd szerencsétlen kocsit, csak ha tényleg indokolt. (pl. előzés)

Menj lassabban, kisebb gázzal.

2018. júl. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Foghatod az útra vagy a hajtásra, de ha nem barom módra padlóznád akkor nem pörögne ki a hátulja.
2018. júl. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


"Foghatod az útra vagy a hajtásra, de ha nem barom módra padlóznád akkor nem pörögne ki a hátulja."


Igen, tudom, felelőtlenség volt, főleg vizes úton.

2018. júl. 16. 00:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"nyomtan neki rendesen, folyamatosan padlóztam felfelé, és kb 60-nal mehettem"

Mondjuk nem tudom mi lehetett ez, mert kb 1-esben tud a legtöbb autó 60-nal menni.


"amikor a kocsi hirtelen balra-jobbra-balra-jobbra kezdett "mozogni""

Már az E46-is sokkal hamarabb elveszi a gázt minthogy baj legyen vagy elforogjon a ívbelső. (ráadásul 60-nál hegynek felfele...)

2018. júl. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Mondjuk nem tudom mi lehetett ez, mert kb 1-esben tud a legtöbb autó 60-nal menni."


Ezt nem teljesen értem. Nekem 1-esben a kocsi nem tud 30-nál (20 mph) többel menni. Ezen az úton 96 kmh (60 mph) a megengedett sebesség, én ekkor 60 kmh-val (40 mph) mentem. Máskor is ennyivel szoktam, van hogy többel, és még soha nem történt hasonló. A domb aljáról indultam 2-es sebességfokozattal, aztán a domb közepén már 4. sebességben voltam, mert ugye folyamatosan gyorsul/húz felfelé, és nem szeretem pörgetni a motort. Kisebb sebességbe meg azért nem kapcsoltam, mert dombon felfelé negyedikben is még gyorsul, most is legyorsult a mellettem haladót. Szóval nem igazán értem, mire gondoltál.


Itt egy fotó az adott útszakaszról:


[link]


"Már az E46-is sokkal hamarabb elveszi a gázt minthogy baj legyen vagy elforogjon a ívbelső. (ráadásul 60-nál hegynek felfele...)"


Ívbelső? Az pontosan micsoda? És miért van jelentősége, hogy hegynek felfelé 60-nal mentem? Van ötleted hogy akkor mi lehetett ez, vagy mi okozhatta? Ahogy írtam, soha nem történt velem semmi hasonló sem, és a kocsi sem csinált még semmi hasonlót sem.

2018. júl. 16. 13:24
 6/9 A kérdező kommentje:

Itt egy másik kép az útról, ezen kb látszik hogy mennyire meredek, és mekkora kanyar van benne.


[link]

2018. júl. 16. 13:31
 7/9 A kérdező kommentje:
Legetseges, hogy mivel kanyarodtam mikozben gyorsultam, a vizes uton kitolta a hatuljat?
2018. júl. 16. 14:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Picit beszitált a hátulja a hátsókerékhajtás miatt, de ügyesen megoldottad, nincs itt semmi gond. Legalább tudod hol vannak az autó határai vizes úton.
2018. júl. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi. Kozben mondta most munkatars h neki is majdnem balesete volt tegnap. Fekezeskor megcsuszott a korforgoban. O azt mondja azert mert hetek ota nem esett az eso, tegnap egy keves igen es hogy ilyenkor csuszik az ut a vizes portol.
2018. júl. 16. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!