Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes venni?

Milyen autót érdemes venni?

Figyelt kérdés

Max 6-800 ezer Ft környéke, nincsenek nagy igényeim, egy klíma ha van benne, az nem hátrány, de amúgy alapfelszereltség, és nem óriási nagy fogyasztás, ennyi a kikötés. Ja és lehetőleg 20 évnél fiatalabb legyen, ne legyen szétrohadva. Asszem 800 ezer környékén már ennyi elvárásom lehet. Évente max 30 ezer km menne bele, tehát benzinest vennék (meg a szervizköltségek miatt akkor is ezt venném, ha 100 ezreket mennék vele).


Igaz az a teória, hogy a Hondák pl nem tudnak tönkre menni, és szinte csak a kopó alkatrészeket kell cserélni benne? Nagyon tetszenek a Honda Civic sedanok, pl ez is:

[link]


Esetleg a Ford Focus második generációsából a ferdehátú, habár azoknál már 800 ezer ft fölött kezdődnek a jobbak, az első generációsból ki lehetne fogni jókat, de azokra azt mondják, hogy nagyon rohadnak.


Opel Astra G ferdehátú is tetszene 1,6 benzinesbe.


VolksWagen Golf IV 1.6, ha egy ilyet ki tudnék fogni ilyen állapotban, mint ez:

[link]


Esetleg, ha nagyon elrugaszkodok még egy Audi A3 tetszene, bár gondolom drága az alkatrész nagyon, igaz nem ismerem annyira az Audikat mennyire szervizigényesek.

[link]


Első körben ezek a típusok jöttek nálam szóba. Mindenképpen német, vagy japán autót szeretnék. Esetleg, ha valaki tud a felsoroltakon kívül mást, amelyik beleférne a kritériumokba, nyugodtan jelezze!

Köszönöm előre is.



2018. júl. 18. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Én ezek közül a G Astrát mondanám, szerintem egyszerű, megbízható, olcsón fenntartható autók.
2018. júl. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

valami japánt vegyél


benzines japán autók kinyírhatatlanok(bár van akiknek sikerül)

ne a kort hanem az évjáratot nézd.

Gondold végig mekkora autót akarsz...

Mert 800k ért lehet venni 13-14 éves suzuki swiftet(ami nagyon megbízható) de lehet venni mondjuk15-20 éves Toyota avensis-t(ami szintén megbizható, és nagy autó, kombi is van)

tehát az igényeidnek és a pénzednek megfelelő japán autót javasolnék. És ne az évjáraton merengj, hanem hogy jó állapotú legyen!

2018. júl. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nagy autó nem igazán jön szóba a fogyasztás miatt. A benzines így is többet eszik, de a szervizköltség végett mindig jobban kijönnék vele, mint a dízellel. A két véglet amúgyaz Opel Astra G és az Audi A3. Opelt veszem, ha az eszemre hallgatok, Audit, ha a szívemre. Jobban belegondolva 800 ezerért egy szinte patika állapotú nem annyira idős G Astrat tudnék venni, míg Audiból a 97-2002 közti évjáratból egy viszonylag kulturált darabot, viszont az Audi mégiscsak minőségibb anyagokat használ, és tekintélyt parancsolóbb, mint az Opel, viszont gondolom drágább az alkatrész is. Akiknek van tapasztalata A3-mal az megírná, hogy milyen meghibásodásokkal kell számolni, és kb mennyi a fenntartása?
2018. júl. 18. 10:24
 4/9 anonim ***** válasza:

a g astra nem a megbizhatóságáról híres.


sok az apró meghibásodás


a japán benzines autók sokkal megbízhatóbbak és jobbak

az opel autói kb 10 évvel le vannak maradva technológia terén az átlag japán autóktól, és a motorok is gyengécskék.

de te tudod:)

2018. júl. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ha mégis a japánnál maradok, akkor Honda Civic, Toyota Avensis, vagy újabb karosszériás Suzuki Swift közül melyiket érdemes? Esetleg Mitsubishi, vagy Nissan szóba jöhet?
2018. júl. 18. 11:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Az Audi A3-át és a Ford Focus 2. generációját felejtsd el ennyiért. Az Audira a gatyádat rá fogod költeni, a Focusból pedig egymilliónál kezdődnek amiket már meg szabad venni. Legreálisabb a G Astra, ennyiért ki lehet fogni jó állapotút és fillérekért fenn lehet tartani. A Civic se lehet rossz választás, ha karban van tartva akkor a világból kimegy.
2018. júl. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én eddig Suzuki párti voltam. De jobban utánaolvasva inkább nem veszek új swiftet. Az ABS kpcka szereti megadni magát, és akkor menet közben beesik a fékpedál...

Szóval én nem kockáztatok (pedig régi swiftem van, és nagyyon szeretem).

Most a Mitsubishi colt-okat nézegetem. Maradok mindenképpen japán autónál. A Mazda 2 sem rossz.

2018. júl. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6

Miért költené rá gatyáját az audira??Ez egy a3 nem egy a8.

2018. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Suzukinál nekem is gond volt az ABS kockával, kivettem a biztosítékot, azóta nincs gond.
2018. júl. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!