Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak, ha nem megy a...

Mit csináljak, ha nem megy a vezetés vagyis inkább a rutin?

Figyelt kérdés

Ma voltam 3.ik alkalommal vezetni,de a rutin nem megy :( az oktató is momdta hogy ennyi gyakorlás után így nem megy nem tudja mi lesz.. Lehet nincs hozzá érzékem? Szerintetek hagyjam ezt az egészet. Nem tudok beállni se betolatni normálisan az y fordulás se megy ahh. :(

Lehetőségem sincs gyakorolni itthon.

És a leggázabb az egèszben az az hogy fiú vagyok :(


2018. júl. 24. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Nem azért mondom de velem az első 40 percben már kuplung elindulás ment, utána a 2 órából a hátralévő időben mentünk pár kört az utcákban, és kivitt a forgalomba.

Az oktató szerint rögtönözve lehet megtanulni, nem az hogy 5 órán keresztül még forgalomba sem járt az ember.

2018. júl. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
koma! telóra le lehet tölteni egy olyan alkalmazást, ahol gyakorolni lehet a vezetést. parkolás megfordulás meg ilyen szirszar! nem tudom már a címét de elég jópofa!
2018. júl. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyformák. Lehet, hogy tirpák az oktató. Kell egy türelmes csóka, aki rendesen megtanít.
2018. júl. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát hiába nem vagyunk egyformák.. nem egy türelmes fajta az oktatóm. Egyébként már az első órán voltam a forgalomba is... csak a rutin ami nem megy ez a fo* tolatás meg beállás fuu
2018. júl. 24. 22:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha gáz az oktató és nincs türelme, akkor válthatsz oktatót. Ha pedig még több gyakorlásra van szükséged, akkor plusz órákat tudsz venni, hiszen te döntöd el, hogy mikor akarsz menni vizsgázni. Mindent alaposan be kell gyakorolni, attól, hogy fiú vagy, nem jön minden kisujjból, van ilyen.
2018. júl. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3.alkalommal voltál csak kérlek. Majd belejössz hidd el, senki sem úgy születik hogy megy neki. A rutin meg főleg nem, rengeteg parkolást, megfordulást kell csinálni ahhoz hogy jól menjen. Nekem most lett meg a jogsim 3hónapja. És nekem se ment elsőre. Sőt volt, hogy még a 20.óránál se úgy sikerült ahogy kellett volna. Ha ezeken kívül más megy, pl autókezelés akkor nincs gond, menni fog az hidd el.

Úgyhogy fel ne add most, majd ha már a 20-30.óránál se megy egyáltalán akkor már érdemesebb elgondolkozni. De én pl úgy vezettem hogy együtt más emberekkel, szóval hidd el, mások is ugyanilyen bénák az elején. Volt olyan srác aki az 50.órájánál nem bírt beállni egy parkolóba. Ha meg ilyen idegbajos az oktató akkor ott kell hagyni. Mert ha már ilyen akkor milesz a késöbbi óráknál!?

2018. júl. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mopat ***** válasza:

Attól mert fiú és már háromszor vezetett, még senkinek sem lett vezetési rutinja. Az oktatód tényleg tirpák egy kicsit, biztos soha nem járt pl egy nagy áruházi parkolóban, ahol lassan már senkinek sem sikerül beállni párhuzamosan két csík közzé, se orral, se tolatva, akkor se, ha mellette kb. tizenöt hely szabad...Pedig mindenkinek van elvben jogsija.

Van különbség az érzékben, persze, de a gyakorlás a lényeg. Ha mondjuk váltani már tudsz úgy, hogy nem recseg a váltó és nem fulladsz le akkor már nem reménytelen.

Az oktató mellett a tanuló autóra is érdemes odafigyelni. Vannak, akik öt és fél méter hosszú húszéves Passat kombival oktatnak, aminek a kuplungja valahol a felső két centin fog is.(Mert hogy aki azzal megtanul...jó, hogy nem csuklós busz vagy két pótkocsis MTZ, vagy éppen gőzmozdony tíz tehervagonnal, mert aki azzal megtanul...) Pont elég tanulni a nem "alfahímes" kis Yaris, Aygo stb. Kezdőnek segítség, ha viszonylag közelebb vannak az autó végei,(Egy parkolóhelyen van plusz egy métered korrigálni) kisebb sugarú íven fordul, és van egy jó szervó benne.

Van, aki viszont azt mondja, hogy szereti látni a kocsiban ülve a motorház tetőt, mert könnyebb érezni a jármű helyzetét.(Jó pár mai típusnál ezt nem látod, olyan csapott az orruk...)

2018. júl. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!