Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen nyári gumit vegyek?

Milyen nyári gumit vegyek?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni hogy milyen nyári gumit vegyek mivel autó vásárlás előtt vagyok aminél el van használódva a nyári gumi, 205/45 R16-os mérete van a jelenlegi nyári guminak milyet érdemes rá venni? A kínai vagy egyéb pl Taurus stb. milyenek? Van újonnan 13 ezer FT-ért is csak nem tudo milyenek, valaki el tudna ebben igazítani?

2018. júl. 24. 21:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem szabad a legolcsóbbakat venni.
2018. júl. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyit mész. Én mindig olcsó használtat veszek mert vagy fogok kapni szöget vagy keveset megyek, múltkor 20 ezerért vettem 4-et , az a múltkor 3 szezonja volt, még nem rojtosodik meg nincs vele baj. :)


De ha nem vagy hanyag mint én, akkor persze márkásat veszel Continental,Michelin,Toyo ,Pirelli,Hankook.

2018. júl. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Miért nem érdemes venni a legolcsóbbakat?

2. válaszoló: Milyen márkájú gumi volt amit vettél? használtan is gondolkodtam már.

2018. júl. 24. 21:49
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kéne tudni az autó típusát, mert sokan nem rá való gumit tesznek fel. Ez egy elég valószínűtlen méret gyárinak, hacsak nem valami kis autó "nagy" felnivel.

Az olcsó dolgok szinte mindig okkal olcsók. Igaz ez a gumira is. Az olcsó gumik rosszabbul tapadnak, különösen vizes úton, ezen kívül gyakran kúsznak, amitől irányváltáskor bizonytalan az autó futása. Idővel zajosak lehetnek, ami nagyon zavaró menet közben. Az sem ritka, hogy 2-3 év alatt elöregednek, míg egy minőségi gumi ennek a dupláját is kibírja.

Megfontolandó, hogy érdemes-e 1-2 tank benzin árát megspórolni valamin, ami aztán 5-6 évig szolgál, és kulcsfontosságú a biztonságos közlekedéshez. Elárulom, nem. Nem muszáj a legdrágább prémiumot venni, de legalább egy egészséges középkategóriát érdemes megcélozni (Nexen, Vredestein, Hankook, stb.)

2018. júl. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem Hankook van rajta, ár-érték aránya teljesen megfelelő. Tényleg ne a legolcsóbbat, a spórolás megbosszulja magát, de elég egy egy közép kategória, mondjuk a Continentalhoz képest semmi különbséget nem érzek amiért drágább kéne hogy legyen a Continental.
2018. júl. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Gumin soha nem spórolunk, ez alap!

Használtat sem érdemes venni, hiszen 6-7 év alatt úgyis elöregszik az állásban is, mégha ennyi idő alatt nem is koptatod el.


Márkában Hankooknál lejjebb nem adnám. De inkább Continental, Michelin, Goodyear, Pirelli, esetleg Bridgestone.

2018. júl. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

4. válaszoló: Peugeot 206-on van most jelenleg ilyen gumiméret, Keskin KT3-as felnivel. Még az is felmerült bennem hogy rámenne-e kisebb méret mint 205

Infinity gumikat néztem jelenleg, teszt szempontjából

2018. júl. 29. 10:51
 8/14 anonim ***** válasza:
Milyen széles a felni? Nuygodtan lehet rá amúgy keskenyebbet is rakni.
2018. júl. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sajnos mint kiderült 205-ös a felni mérete
2018. aug. 5. 11:48
 10/14 anonim ***** válasza:
Micsoda?
2018. aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!