Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudok-e magyarországon saját...

Tudok-e magyarországon saját autót venni és vezetni az angliai automata jogosítványommal?

Figyelt kérdés
Angliában tettem le a vezetői vizsgámat egy automata váltós kocsival, vagyis olyan jogosítványt kaptam amivel csak automata kocsit tudok vezetni. Vajon ez otthon is érvényes vagy pedig kezdhetem előröl az egészet rendes kézi váltós kocsival? Köszi előre is ha valaki válaszol :)

2018. júl. 27. 16:17
 1/5 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Automatát vezethetsz otthon, de amennyiben tervezed a végleges hazaköltözést, úgy kicseréltetném magyar jogsira.
2018. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Automata váltós jogsival NEM vezethetsz kézi váltósat!
2018. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az autó vásárlásnak nem feltétele a jogositvány, viszont a jogositványban lévő kódok mindenhol érvényesek.

Tehát vásárolhatsz itthon autót, de csak automata váltós vezetésére van jogositványod.

Manuális váltós autó vezetéséhez vizsgázni kell manuális váltóson, ennek a pontos menetét autós iskolákban érdemes megkérdezni, nem túl gyakori az ilyen különbözeti vizsga, lévén a nagy többség eleve manuálison tanul nálunk, akik meg automatán tanulnak, vizsgáznak, általában okkal teszik.

Automata váltós autó vásárlása nem opció?

Manuális váltóshoz kell a vizsga, ami a jogositványod honositásával is együtt jár.

2018. júl. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, félreérthetően írtam a kérdést. Úgy értettem, hogy ugyanúgy használhatom-e otthon ezt a jogsit automata kocsikkal mint ahogy most itt Angliában. Köszi a válaszokat mindenkinek :)
2018. júl. 27. 16:33
 5/5 anonim ***** válasza:
igen, ugyanúgy használhatod automata váltós kocsik vezetéséhez a jogsid.
2018. aug. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!