Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 tirisztor 12V...

Hmarci97 kérdése:

Simson s51 tirisztor 12V miért nem indul be? Gyertya, szikra, tirisztor, porlaszto rendbe. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Egyik napról a másikra megadta magad a motor. Éppen ujrakabeleztem, indexeket stb vezettem be. Minden rendben, működött végre. Befejeztem vegre aznapra a munkát. Másnap menni akarok vele boltba, erre semmi, be sem indul. Végre végre fel fel hörög kicsit, a kipufogóból már folyik az olaj a sok szivatotól, egy 1km tologatas után se akar felpörögni rendesen. Na, mondom oke, gyertya, vagy porlaszto biztos beszívott valami rozsdás trutyit. Gyertya ellenőrzés, szép szikra, megpróbáltam egy másikkal, na azzal még szebb szikra. Nem indul. Hmm.. oke, 10es kulcs, le a porlaszto, rutin tisztítás, semmi kosz nincs benne, de azért kiszedtem a fuvokakat, és beroffentettem a kompresszort. Vissza az egész. Semmi. Na mondom, az alaplap elcsúszott? Vagy tirisztor? Mindent leellenoriztem és jó. Egész jól bírtam idáig, de most jöttek meg az új LED égok, amit bele se tudok rakni kiprobalni, mert nem indul be. Mi lehet a baj? Ötlet?

2018. aug. 3. 11:14
 1/1 A kérdező kommentje:
Ha valakit esetleg érdekel a dolog, vagy hasonló problémája van, akkor íme a válasz: A gyujtó kábel, azaz ami a gyertyapipába megy, ki volt lazulva. Lötyögött. nos, logikusan véve ez hatalmas hiba lenne, hisz akkor nincs kontakt. Ellenben szikra volt. Mindig is. Ezért is hihtetelen a dolog. Mert úgy is volt megfelelő mérető szikra amikor a kábel nem volt megfelelően csatlakoztatva. Kicsit jobban oda nyomtam, szigszalagoztam, aztán jó is volt. Pedig semmi változás nem történt. Szikra slig lett jobb vagy nagyobb.. Számomra érthetetlen. Most se vagyok benne biztos hogy az volt a hiba. de kitudja. A simson egy lény, ami néha szivat, de nagyon, néha pedig kedveskedik, és mukodik pár napig..
2018. aug. 13. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!