Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért folyik el a hűtővizem?

Miért folyik el a hűtővizem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy Renault laguna 2 1.9dci autóm és egy olyan problémám van hogy elmegy a hűtőfolyadékom. Sokan hengerfejre figyelmeztettek, de a hengerfejesség tünetei nem jelentkeznek, gondolok itt meleg indításnal a nagyobb édeskés illatú gőzfelhőre a kipufugóból fehéres hab az olajtartály kupakján,teljesítmény visszaesés nincs és a motor is pöccröffre indul melegen hidegen. Légtelenítve is lett a rendszer de a visszafolyó csövön nem érkezik víz, meg néha felforr néha nem. Csőrepedést nem találtam, már semmi ötletem hova tűnik el a vizem! Annyi jelenség van még hogy a motor mögötti vízcső járatás után meleg de a ventillátor előtti és utáni csövek teljesen hidegek. Esetleg vízpumpa? Nem keringeti a vizet és a csövekben párolog el? Ha van bárkinek bármi ötlete vagy találkozott már ilyennel kérem ossza meg velem tanácsait!

2018. aug. 5. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Zárt rendszerben nem tud elpárologni, se át diffundálni a gumicsöveken.


Egyszer felforr, egyszer nem? Termosztátot ellenőrizd.

Ha nem csöpög sehol, akkor pedig hengerfejes. Csak gondold át logikusan. Annak a víznek valahol el kell "tűnnie".

2018. aug. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sanyikám


Az az autó hengerfejes. Ha nem hagy maga után egy csepp vizet sem otthon az udvarban.... Akkor máshova nem tűnik el a víz. Jarasd az udvaron az autót, rakj alá valamit h csopeg-e

2018. aug. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vedd ki a termosztatot es probald meg ugy menni vele

.

2018. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dörmögő ***** válasza:

Első körben ne a hengerfejet akarjuk már felújítani.

A vízelfogyás legegyszerűbb, és gyakori okozója lehet pl hogy nem zár jól a kiegyenlítő tartály kupakja. Meleg motornál egy ronggyal óvatosan tekerd le. Hallanod kell hogy elengedi a nyomást. Ha nem hallasz szisszenést akkor valahol nyitott a rendszer. Talán épp a kupak engedi el. Volt már ilyen nem egyszer.

2018. aug. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mimdenkinek a segítő válaszokat! Lehet tényleg a termosztát ragad bent zárt állásban és annak tömítése ment tönkre mert tegnap megfurikáztattam egy kicsit az autót (kb.40km mentem)és a megfelelő tartományban volt a hőfok a vízem se fogyott el és minden cső meleg volt a motortérben, tegnap előtt meg forrt mindene pár km után. Ugyhogy első körben azt fogom cserélni! A tartály zárókupakja tökéletesen zár az az elsők között volt amit megnéztem. Remélem tényleg csak ennyi lesz és nem hengerfej mert az egy kicsit drága mulattság lenne! Még egyszer köszönet mindenkinek!
2018. aug. 7. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!