Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Iyen esetben is lennének a...

Iyen esetben is lennének a nagyobb felninek negatív hatásai?

Figyelt kérdés
Ha egy collal nagyobb felnit teszek fel, de megfelelő váltómérettel teszek fel rá gumit (175/65 14 helyett 185/55 15), akkor is lesznek negatív hatások a menetdinamikára, futóműre, stb... ?

2018. aug. 6. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Valakinek negatív, valakinek pozitív. Annyi változás fog történni, hogy kicsit keményebb lesz az autó, jobban meg lehet vele érezni az úthibákat. A futómű elemeire nem nagyon lesz hatással.
2018. aug. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Beviz Elek ***** válasza:
100%

A kerék összsúlya nő, tehát picit lassabban fog gyorsulni (legfőképp ha nehéz Noname felniket veszel), a gumi alacsonyabb oldalfala miatt kevésbé fog nyúlni a tempósabb kanyarokban, viszont jobban fogod érezni a kátyúkat is.

A futómű hamarabb tönkremegy mivel erősebben kapja az ütéseket, de ez elhanyagolható mértékű. Nekem 15 helyett 17, ET45 helyett elöl ET25 hátul ET15, de kerülgetem a kátyúkat és semmi baja nincs.

2018. aug. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !

Amúgy gyári Peugeot felnik...

2018. aug. 6. 10:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Ennyi különbség semmit nem jelent, ezt még teljesen oké. Egyébként én pontosan ugyanilyen méreteket használok (Renault), a téli 14-es, a nyári 15-ös. A gubanc ott van, hogy a 15-ös felnik nekem brutál nehéz, 7J széles alufelnik, míg a téliek kis vékonyka, 5,5J széles acélfelnik (igen, könnyebbek sokkal mint a nagy alu). Mégsem okoz semmi gondot a nagyobb felni sem, sőt, még a gyorsulásban sem vettem észre hátrányt (sokan ezzel ijesztgettek). Cserében szerpentineken mintha egy kategóriával jobb autó lenne a széles felnikkel, olyan stabil.
2018. aug. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!