Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kattogó, kopogó hang, féltengely?

Kattogó, kopogó hang, féltengely?

Figyelt kérdés

Először alászedett kormánynál hallottam kattogó hangot ki gyorsításkor, illetve néha egyenesben is de csak pár másodpercig és azt is csak bizonyos sebességnél, de most már egyenesen haladva majdnem mindig kattog de csak mikor a gázról leveszem a lábam !

A bátyám azt mondta a féltengely csukló megadta magát...

Utánna néztem én a neten és stimmel is viszonylag de ha jol tudom van hajtótengely kopás és féltengely csukló kopás ami nem mindegy mert egy csukló készlet Ruville márka 6000 -ft és van a hajtótengely 25000 -ft , nem nagyon értek hozzá volna kedves valaki eligazítani?

Opel Astra F



2018. aug. 6. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
A kerék felőli csukló szokott tönkremenni, de persze nem árt megnézni a belsőket is. Azok szinte csak akkor mennek tönkre ha kiszakad a porvédő gumijuk. Egyébként fura hogy gázelvételre és egyenesen kezd kattogni, nem ez a tipikus. Inkább pont gázadásra és kanyarban szokott hangot adni a kopott csukló.
2018. aug. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ ment a zöld !

Ettől félek én is hogy olvasgattam ritka ha egyenesben gázelvételre vagy üresben kattog, remélem nincs nagy baj, de kezdem a kerék felöli féltengely csukló cseréjével

2018. aug. 6. 14:03
 3/5 A kérdező kommentje:
Kilett cserélve a külső féltengely csukló és örömmel közlöm hogy megszűnt a hiba , semmi kattanás !
2018. aug. 12. 13:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Én most cserélem ugyanez miatt. Jó kis meló lesz leszedni mindent :-(
2019. jún. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Remélem jol sikerül neked is minden
2019. aug. 23. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!