Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megéri olasz...

Szerintetek megéri olasz autòt venni?

Figyelt kérdés

Szeretnék autòt venni kb. 1 milliòig.

Nagyon szeretem az olasz autòkat,a külsejük is tetszik és olyan autònk volt/van.

Fiat Puntonk volt,hibátlanul ment de ha volt is vele valami baj az is inkább karosszéria volt (max 30.000 forint volt a legdrágább javìtás).

Most Grande Puntonk van,az is hibátlanul megy (az eggyik zár rossz.Központival nem zár le csak egyénileg,de elvileg minimális összeg mert egy műanyag cucc van elcsùszva)


Az lenne a kérdésem hogy mégérie olasz autòt venni?Azon belül is Alfa Romeo 159 1.9 JTD.

Ismerőstől vennénk jövőhéten szerelővel lecsekkoljuk milyen.

(600.000 Forint baráti alapon)


Sok helyen ìrták hogy az elektronika nem egy örökéletű,és hogy nagyon rossz motorjaik vannak.Ismerősök mondják,meg egy páran ìrták hogy az ùjabb olasz motorok a jòk és "JTD-ből nem lehet rosszat fogni".Mennyire igaz?Sokat kell majd rá költeni?


(Szerelővel 3-4 nap mùlca konzultálok)



2018. aug. 9. 22:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

" Megéri "

Itt a lényeg, ha azt nézzük mi éri meg akkor az adott árban az igényeknek leginkább megfelelő megbízható autóról van szó. Ha az ember úgy vesz autót, hogy tudja, hogy gondok lehetnek vele, akkor már messze nem beszélhetünk " megéri " kategóriáról.

2018. aug. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Egyetlen autó, amit megmernék venni, és szép is, az a 159-es Alfa. De rá lehet fizetni arra is csúnyán.
2018. aug. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Mármint egyetlen olasz autó, amit megmernék venni.
2018. aug. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Az autóritkaságokat éri meg. Vagy ha munka célra van hasnálva és sokkal több hasznot hoz mint amennyi pénzt visz. Ezeket leszámítva egy autó mindig pénznyelő azaz nem éri meg anyagilag. Azaz mégis megérheti ha neked örömet okoz. Ha egy olasz autó okoz neked örömet akkor megéri.
2018. aug. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#1


Ilyen tekintetből semelyik autò nem éri meg.Minden autònak van valami betegsége,tìpus hibája.



#4 Főképp munkás célra lenne csak nem tudom hogy többet hoz-e mint visz.Mert üzletkötőként elégsokat kell mennem.És van hatása az autò kinèzetének is.(Bár üzleti utaknál fizetik a benzint).Mert praktikus szempontjábòp vehetnék egy Suzuki Alto-t, de nem vennének komolyan eggyes helyeken ráadásul nem vagyok oda a mai szemmel nèzve fapados autòkért.Örömet biztos szerezne mert fotòkat nèztem és kìvül-belül tetszik.

2018. aug. 10. 01:02
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Ugye tudod, hogy 1 millió alatt nagyon nem is árulnak ilyet? Gondold végig, a piaci ár feléért mit kapsz? Baráti alap ide vagy oda...

Ennyire hozzá nem értőként nem vennék Alfát, hiába jobbak az újabbak, kényesek, több törődést odafigyelést igényelnek, a sok szir-szar elektronikai probléma, meg kisebb nagyobb bosszantó hibák meg csak megkeserítik az életed ha valami lerúgottat veszel.

600.000-ért benzines Astra G, Golf IV és hasonlókban kell gondolkozni

2018. aug. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 D. Brasco ***** válasza:
55%

1millio alatt tulajdonkeppen nem is lehet kapni 159-es alfat,bar még annyiert is csak a lefingott szar van......akkor mit gondolsz "haccázér" mit fogsz kapni a pénzedért!

A masik meg hogy egy ilyen gép mint "munkasauto" ??Aminek állandóan mennie kell?!?felejtős.........

Meg én nem akarlak megbántani de biztosan nagy komoly üzletember lehetsz ha egy 6kilós alfával akarsz megjelenni.......

2018. aug. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem véletlenül tettem fel a kérdést hogy megèrie az ilyen autò.Nem vèletlenül megyek szerelővel autòt venni.

Amennyiben jò állapotù,kìvűl,belül és a motor is rendben van akkor természetesen megveszem.

De ha nagyobb szépség hibája van,vagy valami nagyobb probléma abban az esetben nem veszem meg.


Köszönöm a tippeket.


(Azért akarok ennyiért autòt mert nem olyan régen dolgozom és nem akarok állandòan a szüleim autòjával menni,vagy nem akarok minfig bèrelni)


Köszönöm mindenkinek :)

Mindenki megkapta a zöld like-ot.

2018. aug. 10. 10:28
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Ha az autód miatt ítélnek meg és ez alapján döntenek akkor velük van gond. Szakmai alapon kell dönteni egy üzletnél és nem az alapján hogy valaki milyen típusú autóval jelenik meg vagy milyen "louis vuitton" táskával amiben van beépített projektor és kávéfőző. A tiszteletet megadod és öltönybe mész ez alap. De a parkolóba senki nem fog kimenni és megnézni hogy te milyen autóval érkeztél. Ezt csak azért mert ismerek külföldön dolgozó üzletközőket akik metróval járnak és millió eurós nagyságrendű üzleteket kötnek. Nálunk a félbalkáni-félorosszá váló országban ahhoz képest pitiáner összegekről döntenek ilyen külsőségek alapján (hogy az újabban már politikai alapon hozott döntéseket is említsem zárójelben). Nálunk volt az a buta a mozgalom is hogy ha nem vagy facebookon akkor szakmailag nulla vagy és nem is létezel. Miért is? Erre már egyik se tudja a választ.
2018. aug. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ha ennyire nem pártolják az olasz autòkat akkor csak van valami.Nagy hype-al vártam de mostmár nem érzek semmit.Lehet az lesz hogy veszek egy hármas vagy négyes golfot és kéz csòk.


#9 A megjelenés is benne van a dologban,de őszintén szòlva nincs kedvem napi akár 200-300 kilométert vonatozni :D

Hát én nem vagyok milliò euròs üzleteknél :D


Mindenkinek nagyon köszönöm :)

2018. aug. 10. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!