Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért köteleznek hogy veszélye...

Miért köteleznek hogy veszélyesebben közlekedjek?

Figyelt kérdés

Ma este megállítottak egy közúti ellenőrzés keretein belül. Az egyik rendőr férfi körbenézte az autót (Lada 2101-ről van szó, ez fontos most) majd a végén 2 dolgot említett meg mint szabálytalanság. Az egyik a 14-es alufelnik voltak. Mondtam hogy tudtommal 1 számmal lehet fenn nagyobb és az ET szám is megegyezik. Erre azt kaptam válaszul, hogy az nem elég, márka azonosnak kell lennie, azaz eredeti Lada lenne a megfelelő rá. Utána megkérdeztem hogy akkor az autósok kb. fele mégis hogy használ nem az autójukhoz gyártott alufelniket? Erre ő: szabálytalanul.

Ez tényleg így van? Nem lehet felrakni mondjuk egy OZ alufelnit az autóra? (Mert ha még mondjuk egy BMW felnit rak fel valaki pl. egy VW-re, akkor azt még megérteném, de az OZ nem gyárt autókat...)


Másik: elől nekem a lámpáimban Osram H4-es izzók vannak, amiknek növelt a fényereje (asszem 50%-kal, de ez inkább csak 10%-nek látszik). Erre azt mondta (nem tudom honnan tudott erről), hogy az autóba eredetileg nem H4-es izzók vannak (ami igaz is, de a foglalata pont ugyan az mint a H4-nek), hanem még az az előtti nem halogének, így jó lenne olyat használnom benne. Három érvet hoztam fel ellene: nem lehet már olyat kapni, illetve azok annyira kis fényt adnak (csak 40 Wattosak ha jól emlékszem, és a hatásfokuk is rosszabb) hogy éjjel már 60 km/h-s sebességgel is életveszélyes közlekedni, valamint hogy mióta lehet halogén izzókat kapni (kb. 20 éve) azóta mindenki ilyet használ ebben az autótípusban. Erre nagy meglepetésemre azt válaszolta, hogy gondolnom kellett volna arra mielőtt megveszem az autótó, hogy honnan tudok majd hozzá megfelelő alkatrészeket szerezni illetve hogy a mai modellekhez képest már elavult így nem feltétlen alkalmas normális használatra. Magyarán az van, hogy vagy ne használjam az autót vagy szerezzek bele vacak izzót amivel használhatatlan lesz az autó szürkület után.


Végülis figyelmeztetést adott csak és annyit tett hozzá, hogy mihamarabb orvosoljam ezeket a problémákat.

Ez szerintetek így rendben van? Ha egyszerűen és biztonságosan lehet javítani egy autó kinézetén (felni) és használhatóságán (izzó) akkor azt miért nem szabad megtenni? Én eddig abban a tudatban éltem, hogy teljesen megfelelő állapotú az autóm (3 éve van meg, majdnem OT vizsgára alkalmas állapotban, sima vizsgára is így vittem és nem volt probléma), de akkor még sincs így?



2018. aug. 12. 00:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Ha a műszaki vizsgán átmegy így akkor onnantól bármit mondhat. Szerintem egy idióta fontoskodó volt a rendőr, ha ezek tényleg problémák akkor megbüntetett volna, a figyelmeztetés olyan mintha azt mondta volna "viszlát".

Én biztos nem foglalkoznék vele.

2018. aug. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy kukacoskodó idióta volt, ne foglalkozz vele.
2018. aug. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Igaza volt, igenis jobb a gyári, mit gondolsz régebben miért volt városba 60km/h a megengedett? Akkor még az autók sokkal jobb fékkel rendelkeztek mint most. Egyszerűen csak az volt a javaslat, hogy estefele már ne autózz és 1 mérettel nagyobb felni zn (cink).
2018. aug. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! de nagy baromságokat írsz! Nem azért volt 60 a megengedett, mert jobb volt a fék, hanem mert nem volt annyi autó. A szabadpiac beáramlása, a rendszerváltozás után, egyre több autót eredményezett, a közúti balesetek száma megkétszereződött, ezért csökkentették a sebességet 50-re!


Kérdező! Azért ezt olvasd el!:

[link]


Egy részlet a cikkből:


"Ezzel a papírral felszerelkezve arra hivatott intézettől (ENSZ EGB minősítésre jogosult intézet szükséges) kérhető szakvélemény, amely szerint az adott alkatrész alkalmas a szóban forgó gépjárművön való alkalmazásra. A szakvéleménnyel lehet kérni a megyei vagy fővárosi NKH vizsgabázison a magyar hatóság jóváhagyását, amelynek része, hogy bejegyzik a forgalmi engedélybe a nagyobb méretű felni „viselési jogát”. Onnantól jöhet bármilyen közúti ellenőrzés vagy műszaki vizsga, mindegyiken meg fog felelni."

2018. aug. 12. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

3.


Azért ez még a GYK - n is ritka nagy hülyeség.

2018. aug. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy okoskodó hülye rendőr, a gond az, ha megint megállít.

Beleköt még az atyaúristenbe is.

Ezt hívják túlkapásnak.

Amúgy ha a műszaki vizsgán megfelelt, sok belekötnivalója nem lehetne.

Ha még megvan a műszaki adatlapod, azt mutogasd neki, hogy kenje a hajára.

2018. aug. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%
A felninél egy dologban tudnék igazat adni a rendőrnek, de ez nem a típusazonosság. Bizony ehhez az autóhoz a gyár nem hagyott jóvá 14-es méretű felnit, így ebbe "jogosan" lehet belekötni, de nem kell hogy "LADA" felni legyen. Ez a dolog hatósági része. Persze nem lesz attól semmi baj, ha eggyel nagyobb felnit raksz fel peresebb gumival, lényeg hogy a kerék átmérője ne változzon. Sajnos azonban nem szabad megsértődnöd ha műszaki vizsgán ezt felróják. Lámpában szintén van igazsága a rend éber őrének. A szabály betűje szerint az eredetileg minősített világítótest semmilyen tulajdonságát nem változtathatod meg, tehát más jellegű izzót sem használhatsz, csak amivel a lámpatestet minősítették, ez pedig a jó öreg bilux izzó volt, (egyébként lehet kapni, de valóban nem minden teszkó áruházban) Itt a megoldás az lenne, hogy egész lámpát cserélsz ami már eredetileg halogén izzóval jött ki a gyárból. Szörnyen "kocka" dolog ez, ezért is lehet nehezen megérteni, hogy "miért köteleznek hogy veszélyesebben közlekedjek".
2018. aug. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
ő troll..:D
2018. aug. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Jól tudtad, tehetsz rá 14-es felnit és nem kell Lada márkájúnak lennie.

Az izzóban igaza volt, mert ilyen elcseszett törvényeink vannak.


Megoldás: A felnit fent hagyod, hiába köt bele, nincs igaza.

Beszerzel valahonnan 2 gyári izzót. Ha esetleg ez a kretén rendőr elveszi a forgalmit és elküld műszaki vizsgára csak beteszed a két gyári izzót és kész. Ha minden jó az autón, át fog menni.

+Javaslom, hogy minden kötelező tartozék legyen az autóban, világítson minden izzó hogy ne tudjon esetleg büntetni, ha legközelebb találkoztok.

2018. aug. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Felninél valamennyire megértem. Nem gyári méretű felninél, még ha a gumi váltóméret is, befolyásolja az autó vezethetőségét, más terhelést kap a futómű is. Ilyen mértékű eltérés nem nagy, de akkor is van. Nekem eddig minden autómon gyári felnik voltak, még ha drágább is volt, mint valami utángyártott univerzális.


Izzóval kapcsolatban: Nekem is van 2101-es Ladám. Kb 20 éve van benne H4-es halogén izzó. Se műszakin, se közúti ellenőrzésen soha senki nem tette még szóvá.

Az Osramnak vannak off-road izzói, amik ilyen kékes hidegfehér fényt adnak. Olyat ne használj! De normál H4-es izzóval nálam senki nem kötött bele.

2018. aug. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!