Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Fábia Check engine...

Skoda Fábia Check engine lámpa miért világít?

Figyelt kérdés
Egyik nap bekapcsoltam a klímát és felgyulladt a csheck engine lámpa. A klíma működik rendesen, ako csi néha rángatott. Elvittem kiolvastatni a hibát, mondták hogy a tank szellőztető szelepet kell cserélni. Kicseréltem itthon és a rángatás tényleg megszűnt, azóta eltelt 3 hónap és nem rángatott egyszer sem. Amikor bekapcsolom a klímát megint világít a chech engine lámpa. A kocsi jól megy, keveset fogyaszt és a klíma is jól hűt. Mi lehet a baja? Előre is köszi.

#klíma #hibaüzenet #Skoda Fabia #check engine #tank szellőztető szelep
2018. aug. 13. 17:56
 1/5 A kérdező kommentje:
A kocsi 1.4-es 16v 100Le 2002-es benzines.
2018. aug. 13. 17:57
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok minden lehetséges ezért megint ki kell olvastatni a hibát.
2018. aug. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet a lámpa elektronikája hibásodott meg de azért érdemes megnézni hogy van e más hibakód.
2018. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A check engine az egy olyan cucc, ami bármit jelezhet, egy apró szenzorhibától komoly motorhibáig BÁRMIT.
2018. aug. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Megint a kérdező vagyok. Eltelt pár hónap és vettem egy hibakód kiolvasót. Hetente egyszer kigyullad a motor hibajelző és mindig ugyanazt a hibakódot adja... tank szellőztetés hiba. A szellőztető szelepet már kicseréltem. a gumicsövek épek és tömítenek rendesen, de csak a motor felől ellenőriztem, mert ott könnyű hozzáférni.

Valaki azt mondta, hogy tankoláskor a pisztolyt teljesen be kell dugni a betöltőbe, különben a tank szellőztető nyílásába is benzin kerülhet és az bolondítja a vezérlést. Persze nem egyből, mert állítólag van még ott egy aktívszén szűrő és azon kb 1-2 nap alatt jut át a benzin és akkor dobja a hibát. Tényleg lehet ez a baja, vagy tud valaki egyéb hibalehetőséget? Előre is köszi!

2018. szept. 29. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!