Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik Toyota Celica jó lenne...

Melyik Toyota Celica jó lenne első autónak és mennyi lenne a karbantartása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mivel jövőre kezdem a jogsit, elgondolkoztam, hogy milyen autóm legyen a közeljövőben. Mivel egy ideje csak autóra gyűjtök, ezért kb. 700000 Ft-ot tudnék az autóra szánni (alapár). A Toyota Celica tetszett meg nagyon, de:


1. Az 1989-'93-as kicsit olcsóbban, de idősebben és gyakran több futott km-rel, vagy a '94-'99-es drágábban, de újabban érné meg jobban? A '89-'93 nem túl régi?


2. Kb. mennyibe kerülne az autó karbantartása?


Esetleg ha ez a pénzösszeg kevés lenne, tudnátok írni alternatívákat?

(-Kis csomagtartó nem gond, a családi autónk kombi.

-2/3 ajtósok előnyben!

-Japán autók előnyben!

-Sportos kinézet)


Köszönöm a válaszokat!



2018. aug. 15. 01:09
 1/7 A kérdező kommentje:
*lenne jó
2018. aug. 15. 01:10
 2/7 anonim válasza:

Honda Prelude

Amúgy a Celica olyan 7-8 litert fogyaszt

2018. aug. 15. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Anyuék fogják fenntartani neked suli mellett?

Japán előnyben oké, de ha kevés pénzből akarsz autózni akkor inkább német.

Én ajánlanám az Astra G coupe-t. 1.8 és 2.2 benzinest kapsz ennyiért már, egész szép még mai szemmel is, kitűnik az Astra-k közül.

2018. aug. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Ha nem jönne össze az álomkocsi, és négyajtóst kell majd venni, akkor 90%, hogy Toyota Corollát fogok venni, az is egy árban van az Opel Astrával, de nekem jobban tetszik. Mindenesetre köszönöm a választ.


A karbantartásról annyit, hogy igen, a szüleim fogják főként karban tartani, de ennek ellenére ha összegyűjtök egy kis pénzt az autó vásárlása után, vagy marad egy bizonyos összeg, akkor abból a pénzből fizetném a költségeket.


A Honda Prelude is tetszik, csak ritka, de benne van a pakliban. ;)

2018. aug. 15. 09:20
 5/7 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy volt apámnak Corollája, semmi baja nem volt, nem volt drága a karbantartása, 7 litert fogyasztott. Ezért szeretnék Toyotát, mert megbízható.
2018. aug. 15. 09:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Mar megint te vagy az, aki megkerdi x auto karbantartasi koltsegeit majd megmagyarazod hogy ingyen van mert apad autoszerelo?
2018. aug. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Apám nem autószerelő, csak annyit mondtam, hogy megbízok a Toyotákban, és mivel tapasztalatom szerint jó autó, ezért az is benne van a pakliban. Egy szóval sem mondtam, hogy ingyen van, csak hogy viszonylag olcsó. Csak mivel ~4 évnyi féltetett és diákmelós pénzembe fáj, azért szeretném a legjobbat venni. Amúgy az Opel sincs kizárva, a négyajtósok közt említettem a Corollát, a kétajtósok közt esélyes az Opel is. ✌
2018. aug. 15. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!