Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson index akkumulátor nélkül?

Simson index akkumulátor nélkül?

Figyelt kérdés

Olvastam pár helyen, és láttam egy-két videót is, amiben akksi nélkül működött az index. Mi kell hozzá? Amit összeszedtem, az a puffer kondenzátor, villogtató relék, valamilyen dióda. Mi kell még? És hogyan kell bekötni?


Szakik segítségét is várom!



2018. aug. 15. 07:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom LED-es indexet hoztak így össze, annak elég lehet egy kondi a meghajtáshoz.
2018. aug. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a jó elektronika, amit a fordulat nem befolyásol a feszültségtartásban, többe fáj, mint egy kis aksi, amivel betonbiztos indexed lehet.


a videókon nem mutatnak mindent, de csináld meg, ha úgy érzed.


a gyár nem véletlenül csinálja aksival.

2018. aug. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: Igen, LED-es izzókkal csinálták meg.

Utolsó: Lehet van benne valami, ami írtál, csak kíváncsi vagyok, hogy hogyan lehet megépíteni egy akkumulátor nélküli indexes rendszert. Ezt nem találom.

2018. aug. 15. 11:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Hagyd a fenébe ha nem konyítasz az elektronikai dolgokhoz.
2018. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbben talán így lehetne megvalósítani:

Valamelyik világító tekercsről leveszed a tápot és rákötöd egy Graetz-híd egyik ~ lábára. Másik ~ lába mehet a testre.

A + és - lábakra jó nagy (25 V feletti és kitudja hánszázezer mikrofrados) elkót kötsz párhuzamosan, polaritáshelyesen. Mindezekkel párhuzamosan mehet a ledes indexvezérlő tápbemenete.

Ügyelni, kell, hogy mind az összes index és hozzá kapcsolódó bármi az testfüggetlen legyen.

Nagy vonalalkban ennyi az elmélete.

Én biztos nem spórolnám le az akksit, hanem rendesen kiépíteném a töltést-irányjelzést (gyári ELBA) valamint az izzóvédelmet (gyári EWR).

2018. aug. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!