Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ugyanolyan vezetni egy elektro...

SIDLER22 kérdése:

Ugyanolyan vezetni egy elektromos autót mint egy belsőégésűt?

Figyelt kérdés
Például van bennük kuplung? Vagy hány sebességesek?

2018. aug. 15. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs bennük kuplung. Villanymotor van bennük.
2018. aug. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 dirtboy ***** válasza:

automatához végül is hasonlít,annyi hogy nem középkonzolnál van a váltókar mint pl egy tiptronikos autónál hanem kormány mögött ott ahol az ablaktörlő kar is van.

legalább is amit én vezettem /tesla model s/ annak ott volt. hogy mindegyik gyártó oda rakta e azt mondjuk nem tudom.

2018. aug. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kell vezetni, mint egy automataváltós benzinest vagy dízelt. Viszont vannak apróságok, amiben eltér, pl a gázpedálról (menetpedál, vagy mi a franc) lassan kell felengedd a lábad, már másképp akkora motorfék hatása van, hogy lerántja a fejed. Emiatt nem is nagyon kell fékezni a fékpedállal, csak vészhelyzetben. Sebességi fokozatok nincsenek is egyáltalán, tulajdonképpen 1 sebességes, meg van egy hátramenet és kész. Mindez azért, mert a villanymotor bármekkora fordulaton mehet, és mindig egyforma a nyomatéka.
2018. aug. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!