Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy is van ez a használt...

Hogy is van ez a használt felni dolog?

Figyelt kérdés
Szóval szeretnék használt felnit venni, de nem szoktam látni a hirdetésekben a rá való gumi méretét, csak a felni átmérőjét. Pl 17 colos, 16 colos, stb... Az lenne a kérdésem, hogy honnan tudhatom, hogy mekkora gumi kell rá? Ha pl 225/40R18-as gumikat akarok rátenni, akkor a felninek is 225/40-es méretűnek kell lennie, vagy csak az számít, hogy 18 colos átmérőjű legyen, viszont olyan gumit teszek rá amilyet akarok. (A méretet csak példának szántam, nem akarok ekkora gumit rátenni.)

2018. aug. 16. 11:08
 1/7 dirtboy ***** válasza:

meg kell adniuk a felni szélességét is.

pl 18x8

és akkor 18 az átmérő,a 8pedig s szélesség.

225/40 nek pont ideális a 8-as szélesség,pont ilyen felni meg gumi méret van nálam.

ezzel egyenes a gumi oldal fala.

2018. aug. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! 205/50R17-es gumikhoz keresek felnit. Segítenél, hogy ehhez mekkora méretű felni kell? (17 colos, azt tudom :'D), de azt a másik számot, a szélességet, sehogy sem értem, hogyan jön ki.
2018. aug. 16. 12:41
 3/7 dirtboy ***** válasza:

tessék,ezzel így szerintem jobban megérted

[link]

2018. aug. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ilyet kerestem!
2018. aug. 16. 13:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha megvan a megfelelő átmérőjű és szélességű felni, az is fontos, hogy az osztóköre stimmeljen. Pl ha 5x110-es az autód osztóköre, az azt jelenti, hogy 5 csavarfurat van a felnin és a furatok egy 110mm átmérőjű körben helyezkednek el.

Fontos a középfurat mérete is.

Valamint az ET-szám. Ennél némi eltérés 2-3mm nem gond, de a többinek stimmelnie kell.

2018. aug. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Fontos a középfurat mérete is.


Valamint az ET-szám. Ennél némi eltérés 2-3mm nem gond, de a többinek stimmelnie kell."


Köszi a választ! Ezek micsodák, sosem hallottam még egyikről sem. Hirdetésben megadva meg aztán főleg nem!

2018. aug. 17. 02:30
 7/7 anonim ***** válasza:

A középfurat méretének passzolni kell az autó agyméretére, legalábbis kisebb nem lehet. Ha viszont a felni középfurata nagyobb mint a kerékagy, akkor tehermentesítő gyűrűvel megoldható a probléma. Például egy 60 as agyra nem tudsz feltenni egy 57 es furatú felnit, azonban egy 63 as furatú felnit fel tudsz már rakni, ha teszel alá tehermentesítőt.

Az ET számot pedig ez az oldal nagyszerűen bemutatja [link]

De ha még segítségre van szükséged írj nyugodtan.

2018. aug. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!