Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért avultak el a japán...

Miért avultak el a japán sportkocsi gyártás?

Figyelt kérdés

Régen '90-es és '00-es években még voltak olyan sportkocsik mint Toyota Supra, Nissan Silvia, Mitsubishi Lancer, Mazda RX-7/8 stb. de most ezeket már nem gyártanak. Nem csinálnak már olyan kocsikat, amiket régen tuningoláskor body-t lehetet cserélni ahogy te szeretted, és most a mostani autókon nem lehet. Most csak családi autókat csinálnak a legtöbben (Nissan és Subarut leszámítva). Hol van az a japán glória, mi let ennek az oka hogy megszünt a gyártásuk és nem csinálnak már semmit?


(Hozzátéve múltkor Need For Speed Most Wantedeztem és azokon szabadon lehetet mindent tuningolni és külsöt változtatni, a mostaniak szarok nem lehet tuningolni szar lett az összes autós játék hogy nem lehet változtatni úgy a bodyt ahogy te akarod, lásd mai világban nem látsz tuning autókat, hanem stock szarokat amit minden parasztember vezeti)



2018. aug. 23. 00:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gazdasagtalan, draga, es a sok kokler tuningmajszter keze munkaja altal on- es kozveszelyes mulatsag volt, azert.
2018. aug. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Japán gazdasági csődben van, nem fognak olyat gyártani amire nincs igény. A japánok számára az olcsó, egyszerű, szűk helyen is elférő "dobozautó" az ideális, az ilyen Toyota Supra-féle járműveket csak elvétve veszik, így nem is éri meg gyártani.
2018. aug. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam hogy a kiviteli engedélyeztetés elég körülményes a környezetvédelmi jogszabályok miatt és elég gazdaságtalan is.
2018. aug. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Ezekből az autókból már akkor sem csináltak igazán sokat mert akkor sem volt rájuk nagy igény ha belegondolsz.

Attól, hogy egy autón nem látod a bojler hókotró lökösöket meg szárnyakat nem lesz stock szar max nem annyira "egyedi"...

Ne érts félre, én egyébként imádom a JDM-et.

2018. aug. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Honda NSX, Nissan R35 GTR, 370z (amibol szinten keszul az uj) , Toyota GT86 (Suprabol is jon az uj), Mazda MX-5, Lexus LC500 (bar mar nem gyartjak V8-al)


Ezek mind uj japan sportautok, amik egytol egyig nagyon jo autok a sajat kategoriajukban. Mi tagadas, ennek a tobbszoroset tudnam felsorolni a 80-90es evekbol, de az okokat mar fentebb leirtak. Szemely szerint bosszantonak tartom hogy ennyire tonkreteszi a sportauto ipart a kornyezetvedelmi lobbi, meg hogy senki nem mer anyagi kockazatot vallalni 1-2 nem szokvanyos autoval. Mintha mindenki GTRel rohangalna es azert tagulna az ozonlyuk :)


Egyebkent ha messzebbre tekintenel a Most Wanted divatjamult tunerjoskas lokharitoitol lathatnad hogy meg mindig el ez az iranyzat (Rocket Bunny, Liberty Walk bodykitek), akik eloszeretettel keszitettek GTR-re GT86-ra de szinte minden fentebb altalam emlitett autora bodyt. Es ezek szerintem kifejezetten jok, sokkal szebbek mint a 2000es evek eleji tikracsos gusztustalankodas. De teny hogy a clean style most a trendi, minel gyaribb, csak legyen porig ultetve valami szep nagy felnivel. De azert a stock autokat es a tulajaikat szerintem ne parasztozd le, mert amig te csak a MWben vezeted oket, addig itt par embernek (nekem is) akad a garazsaban valos sportauto ;)

2018. aug. 23. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Es bumm igy lesznek a tunerjoskak
2018. aug. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Olyan jó,-mondhatni nagy szerencse-, hogy személyedben végre van egy ember, aki ért a japán autóiparhoz.
2018. aug. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Na most igazi autókról van szó, vagy csak az NFS-ben bohóckodunk?
2018. aug. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hány éves a kérdező, hogy éjjel még mindig a nídforszpíden jár az esze?
2018. aug. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Olvass utána egy kicsit a Lexus LFA-nak, és kíváncsi vagyok, utána is úgy érzed-e, elavult a japán sportkocsi gyártás. :-)
2018. aug. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!