Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy tengelyen lehet két...

Egy tengelyen lehet két különböző felni?

Figyelt kérdés

Milyen veszélyei lehetnek annak, ha személygépjárműben a hátsó tengelyen két oldalt két különböző alufelni van?


Mennyire lehet biztonságos így menni? Akár autópályán, 130+ tempo mellett?



2018. aug. 27. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ha van erre jogszabály, de hogy az autónak rossz, az biztos. Szerintem tuti, hogy így nem is menne egyenesen az autó, biztos húzna jobbra vagy balra, mert nem egyforma súlyúak a felnik. Nem biztonságos.
2018. aug. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Éjjel sajnos lelopták a bal hátsó kerekemet. Csak azt az egyet.

Most akkor mindenképp kuka a jobb hátsó is és bennem kell két új felnit hátulra?

De az elsőket ugye nem kell ilyenor cserélni, azok maradhatnak, nem baj, ha eltérnek a hátsóktól?

2018. aug. 27. 18:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha csak 1 hiányzik a 4ből értelemszerűen ugyanolyat kell venni. Gumiból kiindulva, ott a tengelyenként egyforma mintázatú a szabályos, szerintem felnivel is ez lehet, paraméterekre biztos. Viszont ha ugyanolyan átmérőjű, vastagságú és még ugyanolyan ET számú is, csak más mintájú, akkor nem tudom. Tekintve milyen szigorúak az ezzel kapcsolatos jogszabályok, én max mankókerékkel mennék el így a legközelebbi gumishoz. Vagy feltenném a téli szettet amíg nem találok 1db ugyanolyan felnit.
2018. aug. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem írtad, mi a különbség. Ha a méretbeli paraméterek megegyeznek, akkor tökmindegy, hogy háromküllős vagy 12. mattfekete vagy polírozott.
2018. aug. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3-as: Elég régi már, 13 éve vettem külföldön a felniket, esélytelen, hogy pont ugyanilyet találok valahol. :(


Két új felnit + két új gumit meg elég húzos lenne most venni...

2018. aug. 27. 18:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha méretben semmi különbség nincs a többihez képest, akkor semmi veszélye nincs neki! Ha csak a kinézete más, akkor max. hülyén fest a kocsin az eltérése miatt, de az "ízlésficam" nem veszélyes, és nem is büntetik! :D
2018. aug. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pedig nem lesz más megoldás.

Ezért jó a gyári felninél maradni, abból bontóban bármikor van egy darab is, fillérekért.

2018. aug. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!