Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy a nők...

Miért van az, hogy a nők többsége a belső sávban nyomul 70-es táblánál kb.50-nel? Meg nem ismerik a táblákat sem és némelyik indokolatlanul lassan vezet, mikor nincs előtte senki? Tényleg ennyire nem tudnak vezetni?

Figyelt kérdés
Nem azért mondom, én is nő vagyok és én mondjuk tudom, hogy jobb esetben az mindig a haladók sávja. De mondjuk engem az oktatóm megtanított vezetni és az nem arról szólt, hogy mindenhol indokolatlanul tököljek. Az M0-n is folyamatosan látom, hogy villog nekik az 150-nel száguldó Audi, de csesznek lemenni? Vajon a tükröt sem használják? Én nagyon szégyellem magam amiatt, hogy más nők így vezetnek. Múltkor pl. jött velem szembe egy szőke csaj az egyirányú utcában. Kiszóltam neki, hogy nem zavar, hogy behajtani tilos tábla van kinn. Azt mondja, hogy és?!. Hát mondom, ha és, akkor tolass ki vagy állj félre, mert én nem fogok előled sehova menni. :D Szégyen :(

2018. aug. 28. 07:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
1. Csak nem magadra ismertél. Úgy hangzik...Khm.
2018. aug. 28. 08:04
 2/12 anonim ***** válasza:

Elég nagy általánosítás a kérdés. Szögezzük le, hogy van rengeteg kivétel.


Mondjuk tegnap majdnem elütött egy nő. A legdurvább az volt, hogy tök lassan kanyarodott és ijedt fejjel nézet rám, csak szerintem nem tudta, hogyan kell fékezni az elektromos autójával. Ha nem szaladok el előle, akkor elcsap, így is pár centire ment el mellettem. Gyakorlatilag lassítás nélkül kanyarodott. Azért ilyet férfiaktól ilyet még nem láttam.


Amit még szoktam látni, hogy a nők gyakran megállnak feleslegesen a körforgalomnál, elsőbbségadás kötelező táblánál. A másik dolog, hogy soha nem engednek be, akkor sem, ha nekik ez semmilyen hátránnyal nem járna.

2018. aug. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
Tudod ha átolvasod amit írsz rájössz a dologra... 150 villog. Ha 130 a max megengedett ės a jobbratartási kötelezettsėgnek ėpp nem tud eleget tenni hagy villogjon a csicska! Neki is 130 a max. Amúgy meg nem indokolatlan tökölės pl a 90 es vagy 60 vagy 50 es szakaszon a 90 vagy 60 stb betartasa. Lehet neked az. Ezėrt isvagyszánalmas!
2018. aug. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Inkább menne gyorsan szerencsétlen?


Erdekes tény, arányosan megvizsgálva, a nők kevesebb balesetet csinálnak, de több apróságot (meghúzás, kuplung égetés).


Ez azért nem rossz valljuk be, hogy biztonságosabban vezetnek mint a férfiak.


Autópályán szerint sem te, sem a válaszolók nem fognak bemmeni a külső sávba, ha épp előznek. Ha siet kivárja.

Amúgy meg a 150es tempóval ő törvénytelen, míg a szőke elvtársnő nem.


Ahelyett, hogy idegeskedsz gondold végig. Lehet nem járt még Pesten, feszült, ideges, egy vidéki városhoz képest Pest teljesen más forgalom szempontjából, ami feszültséget okoz kezdő vezetőknek.


Szimplán rendőrt hívsz rá, ha nem enged át egyirányú utcában.

2018. aug. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4-eske, magadra ismertél.... Én azt írtam, hogy valaki 70-es táblánál 50-nel tököl a belső sávban. Mindig ezt látom a Szentendrei úton is... És attól mert 130 a sebességhatár, attól még fog jönni 150-nel vagy 170-nel is az Audis.. Nem fogja érdekelni a te kis lelked, max bedarálja a kocsidat... Csak azt fogja látni, hogy mekkora gyökér vagy, hogy 300 méterrel előtte már villog, de te nem vagy képes a tükörből ezt érzékelni és lehúzódni a fenébe. Minden normális ember letud. Egy három sávos úton, nehogy már a belső sáv legyen a favoritod 80-nal. Ne haragudj.
2018. aug. 28. 08:14
 6/12 anonim ***** válasza:

"Az M0-n is folyamatosan látom, hogy villog nekik az 150-nel száguldó Audi, de csesznek lemenni?"


Hol lehet az M0-n legálisan 150-nel haladni? :O Amúgy ha pl tömött kamionsort előzök a megengededett + ráhagyás sebességgel és mögöttem villognak, nem igazán szokott meghatni. Ha siet és a villogás hatásásra lefékezek, hogy két cammogó kamion közé beférjek, azzal sem tartom fel kevésbé, mintha trafipax határon előzök és amint lesz lehetőségem kihúzódok előle.


Amerre rendszeresen járok, ott is van városon belül egy 70-es szakasz. Az autósok nagy többsége valamiért nem hajlandó észreveni a táblát és ezen a szakaszon is 45-tal tötymörög. Egy sáv oda, egy sáv vissza, elég forgalmas, előzni lehetetlen. Így nincs mit tennem és is szépen kivárom. Ez mondjuk engem is bosszant, de nem szoktam emiatt senkit levillogni, vagy ledudálni. Minimum sebességkorlát ugyanis nincs ezen a részen. Ezt én nem csak nőktől tapasztalom, teljesen vegyes. Elképesztő, hogy az autósok nagy többsége milyen rosszul és akkor is megszokásból vezet.

2018. aug. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Magasról szarom le az audit! Más kedve miatt nem szegem meg a szabályt! Ha nem tudok kisorolni 130 nál van azon a szaron fėk! Ennyi! Tudod attól hogy te hülye vagy másnak nem kell. Ha lepontozol se.

De városban ha nincs más tábla 50 a max. Ha a belső sáv kell mert abból kanyarodok majd balra 2 kereszteződės mulva (nagy a forgalom, nem feltėtlen lehet sotolgatni) xarom le hogy a csicska 70 nel akar menni. 50 nel fogok ės pont! Ez nem feltartás, hanem szabályos közlekedės! Ha lepontozol akkor is. Ebből látszik hogy buta pics vagy!

2018. aug. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 D. Brasco ***** válasza:
Igazad is van...csira itt mindenki,és takarodjanak az utadból ha te közlekedsz!!
2018. aug. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7. Ki mondta, hogy betartják a sebességhatárt? Elvagy kicsit tájolva.... Simán mennek 150-nel is, de van, aki 170-nel is, hiába nyomatod az ez és az a legális sebességhatár szövegedet. Én minden nap ott közlekedem. Látom. Én igenis utálom az olyan embereket, amilyen te is vagy, akiknek a megszabott minimum a sebességhatára, de a többieket meg feltartják, mert nem képesek egy sávval beljebb menni, mikor lehetne, úgy egyébként.... Valószínűleg te is ebbe a kasztba tartozol, ezért pattogsz ennyire.... és valószínűleg te is csak rúzsozásra használod a tükrödet....
2018. aug. 28. 08:22
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mehetnėk 190, vagy 230 al is... Bírjaa szekėr. De nincs kedvem fizetni az államnak büntit. Nem 5 percel munkakezdės előtt infulok a 60km re lėvő melóhelyre úgy hogy 4 percel kezdės előtt ottlegyek. Továbbá leszarißom ki hogy szegi mega dolgokat. Engem a magadfėle pics nem fog szabálytalanságba vinni. Ha nem tudlak engedni akkor nem foglak! Nem fogok a kedved miatt 180 ig felgyorsulni se. Várni fogsz ės pont. De hogy megnyugodj, ha tudlak elengedlek... Aztán hátha felismerlek majd mikor a kórházba hoznak ės össze kell legózzalak.
2018. aug. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!