Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autósok hány százaléka...

Az autósok hány százaléka használhat téli és nyári gumit is?

Figyelt kérdés
Aki csak keveset és nem nagy távokon autózik, megoldhatja-e csak egyféle gumival ? (suzukis csóró)
2018. aug. 28. 16:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Na mert kis távon nem elhet gond ugye? Télen nyárigumival veszélyes, nyáron meg a téli nagyon kopik...
2018. aug. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Anyósoméknak van téli és nyári is. Ősztől tavaszig a nyaraló garázsába áll az autó (20km) nem szokták használni,de azért bizti ami bizti rajta van a téli gumi (szerintem 4 évszakos tuti lenne nekik,mert tavasztól őszig is kb havi 2 alkalommal használják rövid távra.
2018. aug. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem korábban kb 20 évig volt autóm (Skoda -S 105) - és soha nem volt téli gumi rajta - mindig csak a "nyári" - pedig télen-nyáron használtuk. Az is igaz, egyszer-kétszer meg is csúsztunk vele.. De elműködött így is a dolog. Van most is ismerősöm, aki nem vált télire - csak egyféle van neki - és "működik" a "rencer" (nekem most nincs autóm - de, lehet, hogy veszek majd - ezért érdekel a téma...)
2018. aug. 28. 17:06
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem 60-70%-a az autósoknak rendszeresen cserélgeti. Még olyanok is, akiknek nem is lenne annyira fontos, mert keveset mennek.
2018. aug. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%

Erre vonatkozó pontos felmérésről nem tudok. Tapasztalataim alapján én is 30% körülire saccolom azokat akik nem az évszaknak megfelelő típusú gumival közlekedik.

Négy évszakos gumit javasolnék. Tudom-tudom: télen nem olyan jó, mint a téli gumi, nyáron nem olyan jó mint a nyárigumi, de még mindig jobb, mint nyáron télivel vagy télen nyárival járni. A Michelin CrossClimate pl teszteken egész jól szerepelt.

2018. aug. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Akinek nincs pénze 4 db szaros használt gumit venni/felrakatni az menjen gyalog. Komolyan ez az idióta magyar proli felfogás "nagyapám is nyári gumival járt a faros skodával a téli gumi lehúzás" és társaik miatt halnak meg családok. Használtan 6-7 ezer darab áron lehet használható gumit venni +5-6 ezer felrakatni. Szerintem félévente kibírható ez az összeg annak aki autót tart.. Lefogadom a cigaretta nem "drága"
2018. aug. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeket!!!
2018. aug. 28. 21:27
 8/14 anonim ***** válasza:
5%

Suzukis csóró...:D

De nagy cigány vagy ember...

2018. aug. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mire gondolsz, amikor ezt írod (?)(8-as hozzászóló)(vagy csak nehéz a felfogásom..). Ha kifejtenéd, megköszönném.

Tényleg érdekel, mi az általános vélemény a kérdést illetően...mert befolyásolhat abban, hogy legyen-e kétféle gumim, ha (esetleg) veszek (használt)autót a közeljövőben. Nekem több, mint 10 éve nincs saját autóm - de most lehet, hogy veszek. Amikor régen volt (több, mint 20 évig) - soha nem volt kétféle gumi, és a környezetemben sem volt jellemző a gumicsere - mert akkor lehet, hogy én is cserélgettem volna...

2018. aug. 29. 01:09
 10/14 A kérdező kommentje:
Ja, a suzukis csórót azért írtam, mert valszeg használt Suzukit veszek...(ezt tervezgetem)
2018. aug. 29. 01:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!