Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

A 6-7 literes vegyes fogyasztás átlagban milyennek számít?

A kocsi egy VW Polo 1.4 60ps. Azt tudom hogy ezek a kocsik ennyit esznek, de hogy ez lóerő/fogyasztás arányban milyennek számít? (Árkategórián, és korban belül persze.)

2018. szept. 1. 07:33  Privát üzenet  

A válaszok
Ehhez az autóhoz szerintem teljesen átlagos. Ezt tudja.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2018. szept. 1. 07:40 Privát üzenet
Ha a LE-t veszed a fogyasztáshoz akkor bizony sok a fogyasztás. Ez a fogyasztás egy 100 lovasnak jó.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont 2018. szept. 1. 09:24 Privát üzenet

Azért az a Polo feltételezem nem egy mai autó. Ne egy 2018-as géphez hasonlítsuk!

Kis autó 1.4-es motorral valamikor a 2000-es évek lején, teljesen reális a 6-7 literes fogyasztás.

Ha egy 100 lóerős autó fogyaszt 6 litert és egyenes arányosságot feltételezünk, akkor a 60 lóerősnek 3,6-ot kellene fogyasztania átlagban. Azaz országúton mondjuk 2-2,5-et?! Ennyit reálisan még egy mai nem hibrid sem tud.

Ezért írtam, hogy az teljesen normál fogyasztás.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont 2018. szept. 1. 10:35 Privát üzenet
60 lovas autótól szeretné az ember, ha nem annyit enne, mint egy 180 lóerős turbódízel, de ennek ennyi a normális fogyasztása.

A válasz 25%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont 2018. szept. 1. 11:19 Privát üzenet
Ahhoz, hogy a korához is tudjuk viszonyítani, nem ártana tudni, hogy mikori az autó.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont 2018. szept. 1. 12:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

2002-es modellről van szó. Abszolút nem sokallom, csak a miheztartás végett tettem fel a kérdést. Köszönöm szépen a válaszokat, mentek a zöld kezek!

# 6/8Időpont 2018. szept. 1. 14:38 Privát üzenet

A dízeleket végképp ne keverjük ide!

Spritmonitor szerint az 1.4-es, 60 lóerős, kézi váltós Polók nagy átlaga 6.72. Szóval teljesen jó az a 6-7 liter.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont 2018. szept. 1. 15:30 Privát üzenet
Az én 2.0 16V-s 140 lovas paripám eszik 8-9-et vegyesen, de ez nem mérvadó. Igazából ez a lóerő/fogyasztás sok mindentől függ, pl. mikori a kocsi, milyen könnyű a kasztni az adott motorhoz (Az enyém 1340kg, így fürgébb, mert könnyű az egész, de kategoriájában van kevesebbet és többet fogyasztó is, míg a motor hasonló kiszerelés.).

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont 2018. szept. 1. 15:51 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Friss jogsihoz (B) valamit tudtok ajánlani, vagy felejtsem el az egészet, és maradjak kerékpáros és a BKV törzsutasa?
Melyik a világon a valaha legnagyobb köbcentis motor autónál?
Toyota carina 1.6 16V 116 l. e. tul sokat eszik es lomha. Mi lehet a hiba?
Sok helyen olvastam és mondták is hogy a benzines autókat érdemes 2000-3000 fordulat felett tartani. Ez arra vonatkozik hogy ha folyamatosan haladok pl:50-nel akkor 2000 felett...
Az üzemanyagmérő hogy van beosztva egységenként? Van 0 aztán 1/2 majd 1/1 a teli tank közte van mondjuk 9 egység az azt jelenti pl: ha 55 liter a tank és 1 egységet süllyed akkor...
Skoda Fabia kombi 1.2 HTP, normális a kijelző szerinti 13 literes fogyasztás az alábbi körülmények között?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!