Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a kasztni 120 km/h-nál...

Enkidu kérdése:

Ha a kasztni 120 km/h-nál elkezd rezonálni (eddig nem tette), akkor ez a motortartó gumibak hibája lehet? Eddig halk volt. Pár 1000 km óta nagyon rezonál tőle a kasztni és a műanyag alkatrészek. Jó hangos lett.

Figyelt kérdés

2018. szept. 4. 19:03
1 2
 1/16 Vortrex ***** válasza:
Ha sebességfüggő a dolog, én inkább egy centrírozatlan kerékre tippelnék.
2018. szept. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 crudy ***** válasza:
Tartó bak, futómű szilent, felni, gumi, kormánymű. Ezek mind lehetnek.
2018. szept. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A sebesség függő nem pedig terhelés akkor a futómű felé kezdenék el nézelődni. (felni+gumi, szillent)
2018. szept. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Építkezésre jártam egy új opellel. Hasonlót tapasztaltam: 100 felett rázkódott. Kiderült, hogy az a sáros agyagos föld, amin jártam vele, beleragadt a futóműbe. Sima mosás nem szedte le, de nem is látszódott kívülről. Alapos takarítás után megoldódott a gond.
2018. szept. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lényeges infó, de lemaradt, hogy ha üresben gurul a kocsi 120-nál (is), akkor teljesen halk, a zaj megszűnik. Viszont a motor terhelésétől (gázra lépek) elkezd rezonálni, tehát jön a zaj a kasztniból, mindenhonnan.
2018. szept. 5. 06:20
 6/16 crudy ***** válasza:
Akkor gyanus h valamelyik bak.
2018. szept. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 veterán vas ***** válasza:

Ha valóban a "kasztni rezonál"na, az azt jelentené, hogy a karosszéria valamelyik eleme hangot ad. Pl. m.ház vagy csomagtértető támasztó gumija kiesett, esetleg v.melyik ajtó megszállt, talán egy hegesztés felszabadult, esetleg egy oldalüveg beremeg. Ezek közül bármi lehet, bár ha nem volt az autó törve, akkor legkevésbé innen szokott indulni a hang.

Az, hogy a kasztni adja ki a hangot, csak annyit jelent, hogy a "doboz-elv" működik. Ahogy a többiek is írták, más helyen keresd a hangforrást. Mozgasd meg kézzel a motort, váltót(gumibakok? kutyacsontok?). Amúgy, leginkább a kipufogó szokott ilyeneket produkálni. Lehet, hogy csak egy elszabadult bilincs, vagy egy leszakadt felfüggesztő gumi a hang okozója.

2018. szept. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Akkor átnézem a megemlített, felsorolt részeket, aztán remélem kiderül mi okozza a rezonanciát.
2018. szept. 5. 21:26
 9/16 A kérdező kommentje:
Ki lett cserélve a két motor tartó gumibak és a váltó tartó gumibak. Szerelő szerint ez okozta a zajt. De semmi változás nincs. Sőt, már 90 km-nél jelentkezik a zaj, amely 80 decibeles, megmértem. És már ha üresben gurul a kocsi, akkor is van, de valahogy más és messze nem olyan hangos, mint akkor amikor gázadás van, tehát motor-terhelés. Ötletek?
2018. szept. 23. 10:38
 10/16 veterán vas ***** válasza:

Ha az üres guruláshoz képest gázadáskor erősödik a zaj, akkor -értelem szerűen- a hajtásláncban keresendő a kiváltó ok. Pl. kardán-felfüggesztés, görbe/sérült menesztőtárcsa. Különben bármi -szemmel szinte nem is látható- eltérés okozhatja, hogy a hajtáskor valami befeszüljön és ez hangot adjon.

Hosszú, és türelmes pepecselés lesz megtalálni.....

2018. szept. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!