Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Fordot lehet hasonlítani...

Egy Fordot lehet hasonlítani egy BMW-hez?

Figyelt kérdés
Persze tudom, hogy az egyik egy prémium márka, míg a másik középkategória, az anyaghasználatban pl. nyilván bőven van van különbség, de pl. amit a Fordokkal kapcsolatban nagyon szoktak dicsérni, az a vezethetőség. Ebben pl. az 1. generációs Focus felveszi a versenyt egy hasonló korú 3-as BMW-vel?

2018. szept. 7. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Tekintettel arra hogy nem ugyan ott van a két autónak a hajtása, így fölösleges egymáshoz hasonlítani őket. A BMW nagyobb élmény tud lenni megfelelő motor esetén.
2018. szept. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak bizonyos paraméterek, amiket össze lehet hasonlítani. Sőt, ilyen korú autóknál, amiket te nézel, már el is mosódnak a különbségek, a Ford javára. Főleg, ha egy alapmotoros, alapfelszereltségű 3-as BMW-vel vetjük össze.

Most egy full extrás, minden jóval felszerelt 330-as dízel E46-os BMW-t semmilyen Ford mellé nem állíthatsz, még egy jobb Mondeo mellé sem (azonos korú mellé). Viszont egy 318-as alap BMW és egy közepesen felszerelt 1-es Focus között már nagyon rezeg a léc. Az 1-es Focus egy nagyon jó autó, ráadásul sportos a futóműve, jó a kormánya, annyi a hátránya, hogy elsőkerekes (bizonyos tekintetből ez előny). Ha magamnak kéne autót választanom, egy 318-as BMW és egy 1-es Focus közül (legyen mondjuk 1.6 benzin) gondolkodás nélkül a Focust választanám. Feltéve, ha nem rozsdás.

2018. szept. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Tudom, off, de BMW-t nem vennék semmi pénzért. Ha maradunk a Ford-nál, akkor Mustang (mondjuk én alapból Mustang mániás vagyok :D ). Ezek közül én is a Focus-t mondanám, ha sikerül egy rozsdamentes példányt kifogni. A BMW néhány modellje híresen szereti a szervizeket.
2018. szept. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt mindkettö (1,8 tddi ford és 320i).

Tudom, az egyik benzines, a másik dizel, de igy jött ki :)

A Focus egész jó autó, de elöl hajt, nem csajozós, viszont kiváló szaladgálós autó.

A BMW szervizigényes, vezetni élmény, fogyasztása nagy, csajok szerették.

2018. szept. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy milyen szempontból. Szerintem a BMW kezesebb de sok hátránya is van. A Focus csak a kategóriatársai között (alsó-közép) a legkezesebb. Mindkettő tömegautó de a BMW-nek nagyobb az értékvesztése még öregen is (sokat hoznak még mindig belőle és ez folyamatosan nyomja le az árakat) és magasabbak a költségei. A Focus mellett szólhat hogy a kategóriájában és abban az árban a legkezelhetőbb autó. Még a Focus mellett van hogy mincsenek olyan előítéletek mint a BMW-vel kapcsolatban.
2018. szept. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Nekem egy 325-ös benzines BMW-m van vezetni. Imádom, főleg kanyarogni és kigyorsítani vele meg pályán. Haver kipróbálta ő is vigyorogva szállt ki. Fordot még nem vezettem, de nálunk (külföldön), aki autób*zi, és szeret vezetni, az mind Focust akar venni, ezért nálunk most baromira felment a Focusok ára. (1-es focust írtatok mind. Ami nálunk most nagyon menő az nem tudom "hanyas" focus csak azt hogy a legújabbak és mind ST változat. Baromi sokat látni belőlük az utakon. Haverom mesélte hogy egy haverjának avn egy ilyen ST focusa, havernak a poloja 3.ban alig bírt felmenni egy dombon, a haverja az ST focussal meg 5.-ben leelőzte dombon felfelé. Onnan tudja hogy a focusos srác írt neki facen, hogy 5.ben volt a kocsi amikor lehagyta.)
2018. szept. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!