Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A jogsi nulla tapasztalattal?

A jogsi nulla tapasztalattal?

Figyelt kérdés
Mennyire javasolt kapásból A-val kezdeni, ha előtte még soha életében nem ült motoron az ember? Nem nehéz megtartani kis sebességnél, pl. rutinpályán a kacskaringózásnál megtartani ezeket a 180 kilós dögöket? Az baj, ha az ember BMI-je a normál tartomány alját karcolja? Bocs, ha hülyeséget kérdezek.

2018. szept. 8. 23:46
 1/8 grafno ***** válasza:
82%
Ha gazt huz akkor megy magatol, mint a bicaj. Az mar mindegy hogy 100vagy 150kg a sulya. Max egyensulyba kell tartani allo helyzetben az meg nem nehez.
2018. szept. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%

kezdjük ott hogy kapásból ma már nem tudsz egyből A-s jogsit letenni.


Ha még nem vagy 23 bele se kezdj. 24 évesen teheted le a rutint, előbb nem. Az hogy hány kilo vagy, az teljesen mindegy. Max egy kicsit nehezebb lesz megtartanod a motort.


Nem árt ha van tapasztalatod, eleinte nekem sem volt egyszerű, de mikor csináltam az A-t, előtte papír nélküli nagymotorral gyakoroltam a faluban.

Egyszer sajnos még menekülnöm is kellett a rendőrök elől, nem lett volna szerencsés ha elkapnak egy 850es papír nélküli vassal.

2018. szept. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"kezdjük ott hogy kapásból ma már nem tudsz egyből A-s jogsit letenni."

Miért nem? Ha elmúltál 24, akkor minden további nélkül kezdhetsz A korlátlannal.

2018. szept. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Megvan az életkor hozzá. :)


"Max egyensulyba kell tartani allo helyzetben az meg nem nehez."


Értem. Én azon aggódok, hogy a rutinfeladatoknál bólyákat kell kerülgetni meg nyolcast csinálni, ahol azért be is kell dönteni a motort, nem? Ilyen döntött helyzetben nem nehéz megtartani a motort egy olyan számára, akinek "nulla" a testsúlya a motor 150 kilójához képest?

2018. szept. 9. 00:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben először nem nagymotorral fogsz gyakorolni. Elsőre 125-ös motorra ültetnek, hogy gyakorold az elindulást, megállást, váltást. Ha ez megy, akkor betanulod a rutinpályákat. Ha ez is megy akkor átültetnek egy Ak kategóriás gépre, pl. Gs500 vagy CB500N, és azzal folytatod a pályán a gyakorlást, vagy lehet hogy egyből kapsz korlátlan katagóriásat, ami honda hornet és yamaha fazer szokott lenni leggyakrabban, ezek 600-as motorok. Nem lesz gond, bátran kezdd el.
2018. szept. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és felejtsd, hogy 150kilo a motor. A korlátlan gépek 190-220kiló körül lesznek. Meg fogod tudni tartani, techika kérdése, nem testi erő, amig mozgásban van a motor.
2018. szept. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk bukócsövezett motorok voltak, GS 500, Yamahak, gpz 500, szinte csak én voltam fiatalabb, mások 30 felettiek, ugyanúgy nulláról kezdte mindenki.

Alacsony sebesség miatti egyensúly vesztés majdnem mindenkinél volt, az eldőlést meg tudja akadályozni egy 70+kg-os ember ha jók a reflexei.


Valahol el kell kezdeni, levizsgázni úgyis nagy motorral fogsz, amíg meg nem megy vele a közlekedés úgy sem mentek előrébb, viszont annak nem látom értelmét hogy megcsinálj egy A1-et A2-t csak azért mert kisebb gépekkel tanulsz.


Ha magamból indulok ki szerintem semmi előnye nincs egy robogós tapasztalatnak nagy motoroknál, én így láttam a helyzetem, elsőként ráültem teljesen ismeretlen, súlypont szokatlan volt.

2018. szept. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszolóknak! Úgy döntöttem, hogy bele fogok kezdeni. :)
2018. szept. 9. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!