Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csinálja ezt a Simsonom?

Gaboreeee kérdése:

Miért csinálja ezt a Simsonom?

Figyelt kérdés
Van egy simson s51em. Olyat csinál hogy amikor normális fordulaton feljebb váltok olyan mint ha le akarna fulladni és nagyon erőtlen lesz amig el nem ér egy bizonyos fordulatot. Ez mitől lehet? Velem és az én 103kg-ommal van a baj vagy a motorral? Válaszokat előre is köszönöm.

#motor #Simson #S51 #dagadtgecisimsonjanemmegyrendesen
2018. szept. 18. 16:41
 1/4 anonim válasza:
Meglehet, hogy a súly a hibás :D A lényeg az, hogy nem fullad le.
2018. szept. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Ennél a motornál szerintem az üzemanyag és üzemanyag levegő keverék arányával van probléma. Kicsit hangolni kell a motor karburátorját.

(Az 105kg nem okoz még akkora gondot egy Simson-nak, 2 személy szállítására is képes volt)

Ha a karburátorhoz nyúl az ember, meg kell győződni róla, hogy a gyújtás beállítás makulátlan és rendben van.

Két fajta karburátorral szerelték a Simsonokat, 16N1-11 nagy súberes változatnál van levegő állító csavar, alapértelmezése teljesen betekert állapottól kifelé kettő és fél fordulat. Benzin szint úszó állítófülével beállítva hogy ne sokal-jon a motor. asúbertű föntről a második rovátkába az alapértelmezett.

Főfuvóka alapméret 70-72 es.

A kissúberes 16N3-4 beállítása kicsit egyszerübb, de nehézkesebb, ha ilyan karbid van akkor részletesen leirom a beállítás menetét, mert hosszabb és fülre nem lehet abszolutt finomhangolni.

2018. szept. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen én is a karbira gyanakodtam mert azt a karbit még az előző tulaj rakta rá akiről annyit kell tudni hogy minden hiányzó alkatrészt csavaros bilincsel és gyorskötözővel pótolt. Szóval majd ránézek és írok hogy sikerűlt e megcsinálni!
2018. szept. 20. 17:50
 4/4 A kérdező kommentje:
Na állitottam rajta mostmár csak akkor csinálja amikor 2esbe rakom. Jobban is megy.Egész meglepődtem amikor toltam egy csutka gázt 4.be :DD
2018. szept. 20. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!