Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "Morog" a kuplung mikor nincs...

"Morog" a kuplung mikor nincs lenyomva?

Figyelt kérdés

Xsara picasso 1.6 benzines autorol van szó, egyik napról a másikra elkezdett (nem hangosan de kihallatszik a motorzúgás mellett) morogni felengedett kuplungal, olyan hang mintha két fogaskerék szárazon egymáson forogna. Hozzáteszem hogy ez csak akkor hallatazik mikor üresben álló helyzetben működik az autó. Kissebb gázadásra a hang is erősödik. Benyomott kuplungnál nem hallatszik a hang. Mikor a "morgás" jelentkezett akkor vettem észre azt is hogy nyikorog a kuplungpedál lenyomásra és felengedésre, de ennek lehet nincs köze a másik hanghoz. Könnyen veszi a sebességeket, útközben nincs vele gond.

Valaki tudna ötletet adni hogy mi okozhassa ezt a hibát?


2018. szept. 18. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok szakértő, nem is úgy adok választ, én az oktatóautón vettem ezt észre, mikor vezettem, kérdeztem az oktatót, ő azt mondta, hogy a sok helytelen váltástól a váltó alkatrészei megkoptak, így fel kell újítani, ez nem biztos, hogy jó válasz, de hátha tudok segíteni.
2018. szept. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én inkább a kuplunghoz kötném a hangot, nem a váltóhoz. De nincs kizárva az sem hogy a váltó adja ki a hangot..
2018. szept. 18. 18:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem szokott csúszni?
2018. szept. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem csúszik, semmi változást nem vettem észre a hangon kívül.

Megint meghallgattam és üresben álló helyzetben olyan tipikus dizel motor morgós hangot ad ki gázadásra, benyomott kuplungal viszont ez megszűnik.

2018. szept. 18. 21:40
 5/11 A kérdező kommentje:
De ugye ez benzines...majd hétvégén megyek vele egy hosszabb 200km es útra, ha utána is hallatszik akkor megnézetem szervízben.
2018. szept. 18. 22:47
 6/11 Majatom ***** válasza:
Nekem is volt ilyen gondom, kevés volt az olaj a váltóban. A kuplungnál a kinyomó csapágy szokott hasonló morgó hangot adni, de az pont olyankor, mikor be van nyomva a kuplung, felengedett állapotban elhallgat.
2018. szept. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Esetleg valamilyen csapágy nincs a kuplungnál ami produkálhat ilyen hangot?
2018. szept. 18. 23:40
 8/11 Majatom ***** válasza:
Lehet, nem ismerem az adott típusú autót, ha az a tengely, ami a kuplungból kijön külön fel van csapágyazva, annak is lehet hangja. A lényeg, hogy olyan alkatrész csinálja, ami benyomott kuplungnál nem forog, kiengedettnél pedig igen.
2018. szept. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet nyelestengely csapágy,vagy olaj hiány.Mást nem hinnék.
2018. szept. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Most értünk haza, 200km egy irányban a út, közben figyeltem a kuplunk hangjára, és úgy vettem észre hogy mikor bemelegszik a motor akkor megszűnik ez a morgós hang. Lehet olaj hiány, vagy sűrű olaj?!

Az lenne még a kérdésem, hogy a váltóba ugyan az az olaj van amit a motorba öntünk vagy azt máshol kell utántölteni? 10000km en ként szervízelve van at autó, ezért másra nem tudnék gyanakodni.

2018. szept. 23. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!