Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó elejére szabad ragasztani...

Autó elejére szabad ragasztani fehér fényvisszaverő prizmát? Szabályos?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyen kis öntapadós fehér prizma szabályosan elhelyezhető a kocsi orràra?

Vagy csak az utánfutókra lehet ilyet tenni?



2018. szept. 22. 08:53
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem bicikli ez, bakker...
2018. szept. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
hát ha azt nézzük,hogy a rendőrautók körbe vannak matricázva fényvisszaverővel... de amúgy jó kérdés
2018. szept. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről


70. § (2) Első fényvisszaverővel - a motorkerékpár 0,80 méternél nem szélesebb pótkocsija kivételével - minden pótkocsit fel kell szerelni. Első fényvisszaverővel minden egyéb járművet fel szabad szerelni. Az első fényvisszaverő háromszög alakú nem lehet. A járműre felszerelendő első fényvisszaverők száma az oldalkocsi nélküli motorkerékpár és a motorkerékpár 0,80 méternél nem szélesebb pótkocsija esetében - ha azokat első fényvisszaverővel felszerelik - 1 db, minden egyéb jármű esetében 2 db. Az első fényvisszaverő által visszavert fény csak fehér lehet.


71. § (1) Járműre - a kerékpár és a segédmotoros kerékpár kivételével - csak jóváhagyási jellel ellátott fényvisszaverőt szabad felszerelni.


(2) Az első és hátsó fényvisszaverőket


- oldalkocsi nélküli motorkerékpáron és a motorkerékpár pótkocsiján a jármű hosszirányú függőleges felezősíkjában,


- oldalkocsis motorkerékpáron az egyik fényvisszaverőt a motorkerékpár hosszirányú függőleges felezősíkjában, a másikat az oldalkocsi kerekének a síkjában,


- minden más járművön úgy kell elhelyezni, hogy a fényvisszaverők hatásos felületének külső széle a jármű legkülső pontjától 0,40 méternél - a pótkocsi első fényvisszaverője esetében 0,15 méternél - távolabb, a különböző oldalon lévő fényvisszaverők hatásos felületének belső szélei egymáshoz 0,60 méternél - az 1,30 méternél nem szélesebb járművek esetében 0,40 méternél - közelebb ne legyenek.


(3) Az oldalsó fényvisszaverőket, ha


a) oldalanként 1 db van, azt a jármű középső harmadában,


b) oldalanként több van, az elsőt a jármű (járműszerelvény) elejétől számított 3,00 méteren belül, az utolsót a jármű (járműszerelvény) végétől számított 1,00 méteren belül


kell elhelyezni. Két oldalsó fényvisszaverő hatásos felületei közti távolság 6,00 méternél több nem lehet.


(4) A fényvisszaverők hatásos felületének alsó széle az úttest felületéhez 0,35 méternél közelebb, felső széle az úttest felületétől 0,90 méternél távolabb nem lehet. Ha az első és oldalsó fényvisszaverőknél a felső mérethatár szerkezeti okokból nem tartható, akkor az 1,50 méterre növelhető. Ha a mezőgazdasági vontató hátsó fényvisszaverőjénél a felső mérethatár nem tartható, akkor 1,20 méterre növelhető és ezen kívül a fényvisszaverők egymástól mért távolsága 0,30 méterig csökkenthető, de ez utóbbi esetben további 2 db hátsó fényvisszaverőt kell elhelyezni előírásos szélességi méretekkel olyan magasságban, hogy a fényvisszaverők hatásos felületének felső széle az úttest szintjétől legfeljebb 2,10 méter távolságban lehet.


(5) A 42. § (3) bekezdésének a rendelkezése értelemszerűen irányadó a fényvisszaverőkre is.

---

Tehát fel szabad szerelni, nem több és nem kevesebb mint két darabot, ami nem háromszög alakú és jóváhagyási jellel van ellátva - valamint be kell tartani a 71. §-ban megadott elhelyezési utasításokat.

2018. szept. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem a homlokodra ragazd. Az lenne neked a legideálisabb.
2018. szept. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem ehhez hasonló öntapadós csík van az autóm elején a lökhárító két szélén a ködlámpa fölött. Kb 1cm széles, 5cm hosszú csík:

[link]

Az autónak a második tulajdonosa vagyok. Már így vettem, hogy ez rajta volt. Magamtól biztos nem cicomáztam volna föl vele, de tulajdonképpen elég diszkrét ez a csík, nem vettem le.

Eddig senki nem kötött bele. Se közúti ellenőrzésen, se műszaki vizsgán nem szóltak érte. Pedig nem protekcióval szokták átrugdosni az autómat.

2018. szept. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyilván te is érzed, hogy a kérdés nem erre vonatkozott.

Valószínűleg azt is sejted, hogy egy csomó olyan dolog van az életben, ami nem legális, mégsem lőnek érte azonnal tarkón.

A kérdező arra kíváncsi, mi a szabályos.

Én is elmesélhetném, hogy vettem már részt slick gumival közúti forgalomban, és még élek - ettől ez nem lesz szabályos.

A te csíkod is olyan apróság, ami nem vélhetőleg zavar senkit - aztán egyszer kifogsz egy olyan szakit a műszakin (vagy egy olyan nkh-st közúti ellenőrzésen), aki bal lábbal kelt fel, vagy épp az asszony feje fájt előző este, és mehetsz haza busszal. Mert nem szabályos. Igen, ennek nagyon kicsi az esélye.

2018. szept. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt tudod ugye, hogy a szabályos prizma E jeles dolog?!
2018. szept. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

3-as:

Ha még érvényes a rendelet akkor szabályos.


Igen van E jelzés a prizmán. Hivatalosan is használható.

2018. okt. 3. 22:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne érvényes...? o.O
2018. okt. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Műszaki vizsga előtt azért vedd le.
2018. okt. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!