Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lökethossz kiszámítás?

Lökethossz kiszámítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Valaki tudna nekem segíteni az alábbi feladatban?

Egy négyhengeres motor összlökettérfogata 1451 cm3. Hengerfurat átmérője 76 mm. A

sűrítési arány ε = 8,8. Mekkora a motor lökethossza és a kompresszió-térfogata?

Tudom,nem túl bonyolult feladat,de hülye vagyok matekból.Esetleg valaki letudná ezt nekem vezetni?

Ami a kérdésben nincs benne,az a hengertérfogat kiszámítása,gondolom a feladat 1 henger térfogatára kiváncsi,úgy csináltam,hogy az 1451 ccm'3-at elosztottam 4-el,mivel 4 henger,ez jó számítás lenne?

Köszönöm.



2018. szept. 24. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen jol csinaltad.

Suritesi viszony pedig 8,8:1

2018. szept. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves első. Érdemi választ ezzel nem adtál.


Amikor a dugattyú holtponton van lent, akkor számolod ki mekkora a magassága

76mm/2 szorozva pí szrozva x(ismeretlen, ez a lokethossz)= 1451/4 CCM

2018. szept. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Viszont amit kiadott lokethosszt az szrozod utána 0.88-al, mert teljesen nem megy fel koppig, ezert x*0,88=lokethossz
2018. szept. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Amit írtál,hogy 76mm/2 szor pi szor x, a /2-őt úgy kell érteni,hogy az egész osztva 2-vel? szóval 76mm * pi *x és ezt az egészet el kell osztani 2-vel?
2018. szept. 24. 19:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy.


Osztásnál 10/2x10 is 50 és a (10x10)/2 is 50

2018. szept. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 veterán vas ***** válasza:

Kérdező!

Megpróbáltam leírni neked a -szerintem- legegyszerűbb kiszámítási módot.

Kíváncsi vagyok mire jutsz ezzel?


Egy szabályos henger alakú test űrtartalmát úgy számolod ki, hogy az alapterületet szorzod a magassággal.

-óriási mázlid van, mert az autó hengerei tökéletesen megfelelnek egy henger alakú test elvárásainak ;)

-alapterület:

(ez egy kör, ami tulajdonképpen a dugattyú teteje)

számítás: sugár a négyzeten, szorozva pí-vel szorozva a magassággal

Mivel neked az átmérő van megadva ezt kell felezni, így kapod meg a sugarat. Ami kijön, azt önmagával fogod megszorozni, majd 3.14-el. Ez a kör alapterülete, amit jó lenne megszorozni a magassággal

Csakhogy ez a löket, amire éppen kíváncsi vagy. Tehát itt, most elakadtunk.

Induljunk el a másik végéről:

A teljes űrtartalom adott.(1451ccm)

Ha ezt négyfelé osztod, megkapod egy henger űrtartalmát. Az előbb már láttad, hogy van egy "henger-űrtartalom-számolós" egyenlet, ami nem más, mint alapterület szorozva magassággal. Ebből adott az alapterület(a dugó teteje), és adott a végeredmény(egy henger térfogata).

Ha az egyenlet három tagjából "alapterület x magasság = térfogat" adott az egyik szorzó és adott a végeredmény, akkor.......... na ez azért remélem megy.

Még annyit segítek, hogy az eredmény egy "végtelenül kerek" szám lesz. ;)

Írd meg mire jutottál.

2018. szept. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!