Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csúszik a Simsonom...

Miért csúszik a Simsonom kuplungja?

Figyelt kérdés
Van egy S50es Simsonom, de S51-es kuplung van benne, ami nem is baj, mert évekig járt ezzel. Tavaly télen szét lett szedve a blokk felújítás szempontjából. Idén nyáron kezdtem el puculgatni és összerakni. A kuplung szerkezetet is darabjaira szedtem, mivel belepte időközben a por. Szépen kitisztítottam, összraktam, majd már kész lett az egész blokk. Nos, amint rárugok, egyből csúszik a kuplung. Bowden szinte teljesen ki van tekerve, kinyomó pálcák is benne vannak a tengelyben, lamellák épek, és jó minőségű 80w90es olaj van a blokkban. Mégis csúszik. Ma este megint szétszedtem és újra összeraktam, de ugyanez a probléma. Az kuplung tányéron (aminek a közepén egy m6os csavar van ha jól tudom, fogalmam sincs mi annak a neve) azon állítgattam a csavaron, de néha jobb lett, tehát nem csúszott, de akkor a bowden lett nagyon laza. Valaki itt gyk-n írta, hogy Ő alátéttel oldotta meg a hibát, úgy, hogy a kuplungtányér alá, a tányérrugó elé arra a 4 menetes pöcökre rakott m5ös alátétet. Én is raktam, de alig egy hajszállal jobb lett. Szerintem egy 5-ös anyát fogok oda berakni. Gondoltam arra is, hogy berakok még egy kicsi kinyomópálcát a tengelybe. Fogalmam sincs mitől csúszik, már 4 napja ezzel szendvedek. Valaki segítsen.

2018. szept. 26. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
vegyél egy rávalót azt betudod rajta állítani
2018. szept. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!

Kuplung persely hézagolása rendben van? Az összeszerelésnél figyelni kell, hogy megfelelő hézagoló lemez kerüljön a kuplung kosár és persely alá, mert az állítócsavarral nem lesz beállítható a kuplung és csúszni fog.

Én jó kuplung szerkezetnél, nem javaslom, hogy kuplung rúgót alátettel módosítsuk a rugó feszességet.

A megfelelő hézagolóval pontos és jó állapot helyreállítható!

Sajnos ez összeszerelési hiba.

Meg kell keresni a hézagoló lemezt!

2018. szept. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Köszönöm a válaszod! Tényleg másik alátétet raktam a persely alá, ma visszarakom a régit, ha megtalálom, és közlöm az eredményt!

2018. szept. 28. 14:36
 4/7 A kérdező kommentje:
Itt vagyok. Visszaraktam a régit, de nem lett jobb. Ugyanúgy csúszik. Mellé beraktam azt, amit előzőleg kivettem, most csak minden 3. rúgásra csúszik.
2018. szept. 28. 15:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ahogy irtam a persely alatt van egy hézagoló és a nyomólap alatt is szokott lenni hézagoló, ennek elégnek kell lenni. Kuplung állítócsavarral lehet korrigálni, és a bowden laza ott is állítócsavarral be kell állítani az 1-1,5 mm holtjátékot.

Kérem jelezzen vissza mi lett a helyzet

Köszönöm

2018. szept. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A persely alá visszatettem a régi alátétet, nem hiszem, hogy ez a gyári, de ezekelőtt remekül ment így. Mégis csúszik. Bocsáss meg, de nem értelek. A nyomólap alá hova kell rakni hézagolót?
2018. szept. 28. 20:53
 7/7 Szolovjov ***** válasza:
Nekem lamellákat kellett cserélni. Azóta nem csúszik. Meg egy erősített tányérrúgót is kapott.
2018. szept. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!