Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "Gyári" 50ccm motor tuningolás...

"Gyári" 50ccm motor tuningolása? Elképzelés lent!

Figyelt kérdés

Van egy Yamaha DT50R motorom 2007 es. 12400 km van benne és tűgörgő hangját véltem és vélték hangosodni motoros ismerőseim. Amúgy is szerettem volna rá nagyobb hengert szóval eljött az ideje.

Elképzelés:


Henger: [link]


Naraku Performance Sport 70ccm-es öntöttvas hengerszett (Minarelli AM)


Hengerfej: [link]


Naraku Performance Racing hengerfej (70cc - Minarelli AM)


Karburátor: [link]


Dellorto PHBG 21 DS karburátor


Végén pedig úgy döntöttem hogy a külön olajozás ki lesz kötve. Ahhoz veszek egy záró tömítést.


A motoron található egy Leo Vince Hand Made kipufogó.


Ez a konfiguráció jó lesz? Mi a véleményetek a naraku hengerszettről? Hányas főfúvóka kell kb a karburátorba majd? Kezdő vagyok, szóval mindent meghallgatok. Szerelővel lesz csináltatva, előtte a főtengelyt megnézi, újra lesz csapágyaztatva és szimering csere is lesz.

Válaszokat előre is köszönöm!



#tuning #DellOrto 21 #Naraku 70cc #Leo Vince Hand Made
2018. szept. 28. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, elmondom a legegyszerűbb tuningot, de nem fog tetszeni. Fogod, eladod pénzért a motort, és veszel egy 125öst. Üzembiztosra nem fogod megépíteni az 50est úgy, hogy a 125ös teljesítményével pariban legyen. A 125ös is gombokból fenntartható kategória, de már nem az 50es fűnyíró kategória. Nekem is volt 50es kutyahergelőm, Derbi Senda, uzsipénzem ráköltöttem minden sz*rra, Dellorto karbi, legjobb 2T olaj, NGK platina gyertya, rezó stb. és azt hittem tuti gépem van. Aztán vettem egy gyári 125öst, és sírba kívántam a Sendát. Szóval nekem ez a javaslatom számodra
2018. szept. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

AM kategóriás jogosítványom van így ez nem opció nálam.


Köszönöm azért a válaszod!

2018. szept. 29. 08:42
 3/4 veterán vas ***** válasza:
Ne sértődj meg, de egy motorépítés nem úgy megy, hogy leülsz a laptopod elé, kiválasztod a neked szimpatikus alkatrészeket, aztán megveszed és odaadod a szerelőnek, hogy rakja össze. :(
2018. szept. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem, nem így történt. Ismerősömnek annyival másabb a motorja, hogy van egy alsó elvezetésű rezója. Így gondoltam összerakom majdnem ugyan azt és hasonlóan fog menni. Volt szerencsém kipróbalni az övét és állat gép. Nem sértődöm meg , de ha nem így gondolod akkor tanácsot elfogadok, hogy te hogyan is gondolnád.

Köszönöm!

2018. szept. 30. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!