Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nincs visszajelző lámpa?!

Nincs visszajelző lámpa?!

Figyelt kérdés
Na szóval ford focus mk1 1.4b facelift előtti az autó. Azt vettem észre egyiknap, hogy valamiért nekem egyáltalán nem világít az olajnyomás jelző lámpácska. Tudom hogy nem szabadna világítania, indítás után, de nekem még gyújtásra kaocsolva sem világít, sőt megszünt létezni. Égőt kicseréltem, azzal ninxs probléma. Próbáltam rövidre zárni, hátha a jeladó a ludas, de még ekkorse nyikkant fel. Tanács talan vagyok. Olajat amúgy nem eszi, rendszeresen karbantartott auto. 600e ft vásároltuk 3 év alatt kb 700e ft költöttünk rá. Feltengelyek, gyujtas elosztó, gyertyák, (vezérlés, vizpumpa, olaj, szűrők, szelepfedél tömítés, féktárcsa, fekbetet tudom ezek a kopó alkatrészek csak) hátsóter ajtó kombi, sárvédők, fényezés stb... Kicsit elegem van már belőle. Pozitivum, hogy legalább az alja egyáltalán nem rohad.

2018. szept. 30. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megvásároltad még jó volt a kontroll lámpa?

Egyes kereskedők úgy "szüntetik meg"a hibát, hogy kikötik a kontroll éámpát - nincs jelzés, nincs hiba

2018. okt. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen akkor még jó volt. 3év alatt kb. csak most 3-4 hónapja nem világít. Nem hatalmas kereskedésből van az autó (tudom ettől még lehetnek..... ), hanem egy kis kb 15db autóval rendelkezőtől.
2018. okt. 1. 06:42
 3/5 anonim ***** válasza:

fuss neki mégegyszer. lépésről lépésre visszafelé. Vagy műszerrel, vagy külön dróttal az aksiról..valahol eloxidálódott a madzag, ezért szakadtnak tűnik.


nem nagy ügy, fél óra, és meg van javítva.

2018. okt. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 veterán vas ***** válasza:
Indulj el onnan, hogy a visszajelzőlámpák nagy része úgy működik, a műszerfal nyomtatott áramköréből gyújtás áramot kap, és a jeladótól pedig testet. Szóval, ha kiborítod a műszertáblát az egyik ágon gyújtás ráadásakor feszültséget kell(ene) találnod. Ha ez nincs, akkor csatlakozásokat és a foglalat érintkezését nézd át. A gombától testet hozó kábelt úgy tudod egyszerűen ellenőrizni, hogy közvetlenül a blokkhoz érinted. Nem kell hozzá villamossági szakismeret, az egész hibakeresés egy próbalámpával (és egy kis logikával)megoldható.
2018. okt. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, amint lesz újra egykis időm meg próbálom. 🙂
2018. okt. 3. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!