Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kresz vizsga megcsinálása...

A kresz vizsga megcsinálása kb mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

2018. okt. 2. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4600 Ft, plusz iskolától függően 15-25 körül van a tanfolyam, amit bizonyos feltételek mellett visszaigényelhetsz.
2018. okt. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem az egész B-s jogsi 180.000Ft volt.
2018. okt. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egész B jogsi 120.000Ft volt, de 1 éve, szal ilyen kedvezmény meg visszatérítés még nem volt. (nem tudom ezek hogy vannak)
2018. okt. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a KRESZ vizsgára rákérdezni nem sok értelme van.

A jogosítvány szerzésben a vizsgadíjak nem különösebben nagy kiadások, bár, ha valaki sportot űz a bukásokból, szépen fel lehet tornázni azt is.

2018. okt. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem mindennel együtt közel 300 ezrem ráment a jogsira.


Ebben benne van az orvosi, EÜ és az elég sok pót óra, amiben benne van, hogy 1+ hónapot kellett várni a VB-ra és addig is el kellett járnom hogy ne essek ki a vezetésből.

2018. okt. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor téged is lehúztak rendesen. :D

Én is azt érzem még 180e forintnál is.

2018. okt. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6#

Mennyibe kerül mostanság egy óra vezetés gyakorlás?

A pénz jelentős része arra megy el.

4ezer forintos óra díjjal számolva csak a kötelező 30óra 120ezer, és sokan 40-50-60óra gyakorlás után tudnak levizsgázni.

Érezheted lehúzásnak, de akinek 200ezerből megvan mostanság a B kategóriás jogsi, örülhet.

Meglepődnél milyen sokan fizetnek ki 300ezer forint fölötti összegeket a jogsira.

2018. okt. 3. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van ahogy mondod. Csak velünk még az oktató megvetett gyakorló cd-t is, ami mellesleg egy sima írott cd volt pár kresz tesztel ami neten is fenn volt, 3ezer fornitért .Akkor elsősegélyen a könyv. És még sok-sok apróság, ami kb felesleges volt de végül is nem kis összeg ez így összesen. És nem volt az hogy akarod vagy nem, hanem hogy ez kell :D
2018. okt. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem alapból úgy volt, hogy "dupla óra" egy vezetés.


Magyarul a 2x50 perc helyett volt 2x45, amiből még le is volt csípve szinte mindig 10-15 perc (beugrunk tankolni, kásőbb jönnek oda, én kések, hamarabb érünk vissza). Én nem vitatkoztam pár perceken, de azért húztam a számat.


Illetve így a 29 óra + 1 vizsga helyett rögtön csak 14 egybe-óra volt, ami barátok közt is csak 28 vezetés óra. Magyarul már le volt csalva 1 óra.


Az alap órák végén még én is éreztem bőven, hogy lassan tanulok, rögtön azzal indult a dolog, hogy "legalább egyszer" vegyük végig a vizsga útvonalakat, az már 4 dupla óra azaz 4x2x4000 forint. 32 ezer ment a levesbe.


Majd ugye jött az, hogy "le vagyok adva" vizsgára, de várunk a visszajelzésre, ezzel még 2 dupla óra elment mert 2 hét.


Majd megkaptam az időpontot, nagy nyelés, 1 hónap várakozás. Közben heti egy vezetés megint 4 dupla óra. Összesen 10 "dupla" pótórát vettem, majd elsőre átmentem a vizsgán.


Ha "papíron" számolom, akkor 30+20=50 órám volt. Valójában 14x1,5+10x1,5=36 óra. Amiből lejönnek az apró lecsípések, átlag 10 perc/óra ami összességében -4 óra. Tehát a papíron 50 vezetési órámból a valós autóban eltöltött idő 32 óra. Gyakorlatilag a pót órák arról szóltak, hogy levezetem az alap órákat amit egyszer kifizettem.


Nem azt mondom, nem vagyok egy őstehetség, de nem mindegy, hogy belefér +2 parkolás az órába vagy +10 km levezetése. Arról ne is beszéljünk, hogy a "kötelező" 560 km sehol nincs meg.

2018. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

És akkor én még nem panaszkodhatok, mert ismerősöm barátnője 2-3 hónapokra kapna csak oktatót, annyi a tanuló. Akit talált és hónapon belül vállalja, az is Budapest melletti városban...


De nagy lehúzás az EÜ tanfolyam is.


A poén az, hogy két tanfolyamra mentem el. Egyre még régen, csak akkor nem vizsgáztam le, mert munkában beütött a krach amit rendbe kellett tennem. Egyre meg a vezetés után rögtön. Amit az egyik tanításon elmondtak, azt a másikon konkrétan tiltották. Vicces volt.


Na meg nyomsz 1 "menetet" a babán, csinálsz 2 befúvást és annyi. Az egészet otthonról is meg lehetne tanulni, utólag biztos, hogy nem mennék el, csak egyenesen a vizsgára.


EÜ vizsga is elég drága ahhoz képest, hogy 10 percig tart, egy szakadt kis sarki vöröskeresztes "lyukban" egy ócska babán. De ez van le kell nyelni.


Orvosi vizsgálat megint 7 ezer forint, aztán annyi, hogy kapsz egy papírt, 5 perc.

2018. okt. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!