Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet baja a váltónak vagy a...

Lehet baja a váltónak vagy a kuplungnak attól, ha váltásnál néha kihagyok egy fokozatot?

Figyelt kérdés
Előfordul, hogy 60-70-el mennek előttem, ilyenkor célszerű 4.-ből előzni. Közben nyilván nem váltogat az ember, mire befejezem addigra már 100-110-en vagyok, és itt már kényelmesen viszi a 6.-ban is. Lehet ettől valami baja az autónak?

2018. okt. 9. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Semmi. Váltogathatod őket ide oda. Mint pl ahogy az sem tesz neki rosszat hogy 6-ból 4-be teszed vissza. Nem pedig először 5-be. Motorokon kell csak végigváltogatni. Azok máshogyan működnek
2018. okt. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi.
2018. okt. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez a normális használata.
2018. okt. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
#1: Motorokon is válthatsz egyszerre kettőt, ugyanúgy semmi baja nem lesz a váltónak.
2018. okt. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van a műszerfalon egy kis jelző, ami mutatja ha az autó szerint váltani kéne, és nem csak azt mutatja, hogy fel vagy le, hanem azt is, hogy hanyadikba.

Egy csomószor ajánlja, hogy 2őt váltsak (pl. 4->6, 5->3), biztos nem mutatná, ha árt.

2018. okt. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Utolsó!

Nekem is ugyanazt mutatja!

Suzuki SX4 S-Cross 2018.

2018. okt. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérlek magyarázd el hogy hogy a pic sába váltasz kettőt motoron?????

Lenyomod a váltókart teljesen. Akkor egy fokozatot fog váltani. Mégegyet akarsz váltani akkor elengeded majd újból váltasz. Annyi hogy a kuplungot nem muszáj felengedni minden váltás után. Bár ez sem minden típusra igaz. Van amelyiken fel kell engedni.

2018. nov. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Mit kell ezen magyarázni? A lábaddal kettőt húzol (vagy taposol, attól függ merre akarsz váltani).
2018. nov. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán van érte 4ből 5-be berakni,csak,hogy ne maradjon ki fokozat.. ha olyan fordulaton van,hogy a 6 simán jó.

Nekem is mutatja az autó,hogy 4ből ajánlja,hogy 5be tegyem ,de ha nem teszem és nyomom tovább akkor már a 6. fokozatot ajánlja. Az ég világon semmi baja nem lesz ettől ...de mivel érzed az autóba ülve... 110nél berakod 5.be 4ből mit érzel? ha 4ből 6. ba akkor mit? Szerinted melyik a jobb?

2018. nov. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!