Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos ablak nem húzódik...

Elektromos ablak nem húzódik le gombnyomásra, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Fent maradt az elektromos ablakom a sofőr oldali első ülésnél, nem húzódik le a gomb megnyomására.

Autó: Seat Toledo II (1M2)


Pár hasznos infó:


1. A gomb megnyomására van reakció. Az ablakhúzó motor pörög, az emelő elindul lefelé, de az ablaküveg fent marad. Hallani a motor hangját, nem erőlködik, ugyanolyan, mintha tényleg lehúznám az ablakot. Ha felfelé húzom, feljön az emelő, hallani és érezni kézzel azt is, hogy hozzáér az üveghez.


2. "Lehúzott" állapotban lévő emelőnél megpróbáltam az ablakot kézzel lenyomni, ez sikerült is, a végén viszont nem illeszkedett sehova, olyan érzés volt, mintha lógott volna a levegőben az ajtón belül. Felhúztam, helyére illesztettem és utána ugyanúgy fent maradt.


3. Eddig amikor leállítottam a kocsit, mindig megnyomtam pluszban a felemelő gombot (akkor is, ha épp fel volt húzva az ablak), hogy tutira záródjon az ablak és véletlenül se essen be eső, stb. Lehetséges, hogy ezzel "túlnyomtam" az ablakot és most ezért fordult elő a jelenség?


Olyan érzésem van, mintha az ablak nem lenne az emelőben benne és ezért nem reagálna semmire. Lehetséges ez?


Szét fogom szedni az ajtókárpitot, megnézem mi van alatta. De van esetleg ötletetek, hogy mi lehet a gond? Más járt már hasonlóan?



2018. okt. 10. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Attó, hogy picit tulhuzod az ablakot semmi baj nem lesz a motorral. Ezekszerint a kotor is rendesen mukodik, annyi a problema, hogy az uveg nincs megfogatva a motorhoz. Ha leveszed a karpitot szerintem vissza tudod rakni a helyere, de elofordulhat,hogy letort a patent akkor kell beszerezni ilyet.
2018. okt. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*motor-t szerette volna írni.
2018. okt. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, logikus, hogy amiatt nem lehet vele gond, de naivan akár ilyet is el tudtam képzelni. Ugyebár az ember aggódni kezd, ha valamit rendszeresen csinál és összefüggésben lehet egy hiba kialakulásával. :D


De úgy lehet ahogy írtad: megnézem, hogy hozzá van-e fogatva jelenleg... :)

2018. okt. 10. 15:21
 4/4 anonim ***** válasza:
10-12.000 körül van felújító szett. Bovden, görgők, csúszkàk. Egy felújìtást megérne! Nekem mióta ezt megcsináltam, hibàtlan( kb. 6 hónapja). Szétszedés+ összerakás kb 1 óra.
2018. nov. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!