Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az létezik, hogy a Peugeot...

Az létezik, hogy a Peugeot 308 1.6 VTI-nél az Antipollution Fault hibaüzenet azért jelenik, mert az olaj ellenőrző meghibásodott?

Figyelt kérdés

Amikor beindítom az "olaj OK" helyett "olaj - -" villog ami a könyv szerint olaj ellenőrző meghibásodást takar.

Antipollution Fault hibaüzenet is megjelenik és folyamatosan világít a kis sárga motor-piktogram.

Érzek némi teljesítménycsökkenést is.

Az olajcsere volt a hiba kiírása előtt 2-3 órával. Olajszint jó.



#Peugeot #hibaüzenet.oil
2018. okt. 11. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezeknél az antipollution faulty hibakód elég sok mindenre igaz lehet.

Nekem 1,4 VTi-nél a teljesítménycsökkenést a vezérlésmódosító kerék megszorulása okozta: magasabb fordulatszám után "megragadt" egy bizonyos pozícióban, ezért utána elindulásnál, alacsonyabb fordulaton erőtlennek tűnt. Lehet próbálkozni az állító-szolenoid (2db van belőle) tisztításával, de nálunk nem oldotta meg a problémát.

Érdekes, hogy olajcsere után jelentkezett. Milyen olaj került bele?

2018. okt. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Total olaj került bele.
2018. okt. 11. 16:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen viszkozitású?
2018. okt. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az sajna nem kérdeztem meg, hivatalos peugeot szervízbe cseréltek olajat.
2018. okt. 11. 16:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez olyan mint nekem az abdgassystem deffekt...2,5 hónap 1000 szerelő stb de meglett a probléma forrása.

Részvétem!

2018. okt. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 levand válasza:
Szia. Nekem is villogott az olaj lámpa,és gyakran leállt az autó. Ez egy Citroen C3 Picasso,1.6HDi. Sok-sok keresgélés után,a a hiba a motortérben lévő biztosítékdobozban volt. Beázott,és berohadt az érintkező,ezért küldött fals jeleket a komputernek,ami leállította a motort,meg mindenféle olajnyomás és Antipollution Fault hibákat irt ki. Doboz és kábelcsere. A doboz és a csatlakozó is 1.4-es benzines Peugeot-ből van. Azóta hibátlanul megy az autó.
2018. nov. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!