Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Az létezik, hogy a Peugeot 308 1.6 VTI-nél az Antipollution Fault hibaüzenet azért jelenik, mert az olaj ellenőrző meghibásodott?

Amikor beindítom az "olaj OK" helyett "olaj - -" villog ami a könyv szerint olaj ellenőrző meghibásodást takar.

Antipollution Fault hibaüzenet is megjelenik és folyamatosan világít a kis sárga motor-piktogram.

Érzek némi teljesítménycsökkenést is.

Az olajcsere volt a hiba kiírása előtt 2-3 órával. Olajszint jó.

Keress kérdéseket hasonló témákban: Peugeot, hibaüzenet.oil

okt. 11. 14:44  Privát üzenet  

A válaszok

Sajnos ezeknél az antipollution faulty hibakód elég sok mindenre igaz lehet.

Nekem 1,4 VTi-nél a teljesítménycsökkenést a vezérlésmódosító kerék megszorulása okozta: magasabb fordulatszám után "megragadt" egy bizonyos pozícióban, ezért utána elindulásnál, alacsonyabb fordulaton erőtlennek tűnt. Lehet próbálkozni az állító-szolenoid (2db van belőle) tisztításával, de nálunk nem oldotta meg a problémát.

Érdekes, hogy olajcsere után jelentkezett. Milyen olaj került bele?

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont okt. 11. 15:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Total olaj került bele.

# 2/5Időpont okt. 11. 16:05 Privát üzenet
Milyen viszkozitású?

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont okt. 11. 16:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az sajna nem kérdeztem meg, hivatalos peugeot szervízbe cseréltek olajat.

# 4/5Időpont okt. 11. 16:10 Privát üzenet

Ez olyan mint nekem az abdgassystem deffekt...2,5 hónap 1000 szerelő stb de meglett a probléma forrása.

Részvétem!

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont okt. 11. 17:37 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Skoda Fábia Check engine lámpa miért világít?
Check engine és DPF hibaüzenet egyszerre. (mazda 6 cd te 2006 dízel) mitől lehet?
Miért írhatja ezt a hibaüzenetet? (Renault)
Ilyen kocsiban fetrengős, klímázgatós melót hol tudnék szerezni? Útdíj ellenőrző, rendőrség?
Kipufogó rendszer csere utáni lomhaság? Miért?
2010-es citroen 4 grand picassom hátsó légrugója párszor leengedett. Mára teljesen leült, hibaüzenet és szervizlámpa is világít. Hova menjek javítani? Várom ötleteiteket.

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!