Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most akkor kötelező bukósisak...

Most akkor kötelező bukósisak nagy motoron, büntetnek-e annak hiányáért, vagy nem foglalkoznak vele?

Figyelt kérdés

Példaképp, nyár közepén láttam egy Hayabusas gyereket, meg annak csaját, a városban legalább 3x fordultak, egykerekeztek is, napszemüvegen kívül semmi nem volt a sofőrön, ugyan úgy megálltak a pirosnál, üresben tiltásig csavarta a gázt, most vagy leszarta hogy megállítják, vagy lehet meg sem állt volna, bár rendszámmal nagy hiba.


Továbbá rendszámos nagy robogóval is sisak nélkül ment a hapsi, cigány gyereket láttam régen segédmotorral papucsban a járda széléhez közel 20-30al gurulni....


Azért érdekel mert nyaranta elég rossz felvenni, arról nem beszélve hogy városba átmelegíti a nap is, szerpentinen meg lehet haladni, és legalább hűti is a menetszél.


2018. okt. 11. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
OMG... Voltál KRESZ órán? Akkor tudnod kellene...
2018. okt. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
#1 Felejtésről hallottál-e már? Nézz utána, mert úgy látszik nem!
2018. okt. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1

2009-ben ültem utoljára kresz vizsgán, akkor is az első és utolsón, ugyanis autóra már korábban meg volt a papírom.

2018. okt. 11. 22:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kötelező. A legtöbb rendőr ki fogja szúrni mert elég feltűnő. Az meg a másik hogy ha azért hordasz sisakot mert kötelező nem érted mire találták azt ki. Lehet hogy profinak érzed magad de elég egy bamba sofőr éés meg is van a baleset. Ezt azért tartsd észben. Ugyan ez van a védőfelszereléssel is, igaz az nem kötelező de ha egy 80-90 es sebességnél borulás van valami miatt az elég kellemetlen lesz. A horzsolás a legrosszabb. Ezeket tapasztalatból mondom, én is motoroztam póló-rövidgatya kombóba, jött egy bamba figyelmetlen nyomorék autós és meg is lett a borulás. 13 éve történt, de a nyomai azóta megvannak. Ez ráébresztett arra hogy nagy szerencse volt hogy néhány csonttörés meg sebhelyel lett. Azóta még ha bele rohadok is pl ha meg kell állni valahol, de akkor is felveszek minden védőfelszerelést. Ajánlom neked is.
2018. okt. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vegyél fel 16. századi nehézlovas páncélt. Biztos ami zicher.
2018. okt. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Azért érdekel mert nyaranta elég rossz felvenni"


Gondolom kevésbé kényelmetlen, mint ha csak zárt koporsós temetésed lehet.


Egyébként igaza van itt az egyik válaszolónak, ami azt elfelejteni, hogy kell-e bukósisak, az vajon mit felejtett még el? Jobbkéz/Kanyarodási szabályba tuti belesülne mondjuk, az meg elég gáz...

2018. okt. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Én azt felejtettem el, hogy most a pirosnál, a zöldnél vagy a sárgánál kell-e megállni, szóval biztos ami biztos átmegyek mindhármon.
2018. okt. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez a kép legyen az előtt, aki úgy gondolja, hogy nem kell sisak:

[link]

Én nem szeretném, ha a fejemből hiányozna ennyi.

2018. okt. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs bukósisak akkor már hogy konzisztens legyen a ruházat legyen rövidgatya strandpapucs:) Mondjuk az vesse rád az első követ aki soha nem ment egy métert sem pólóba!

10 éve volt horvátországban kb fele motoros 40 fokban polóban és sisak nélkül a rendőr is b+:) Gondoltam megkérdezem a rendőrt hogy mi itt a szabály annyit mondott meleg van...

2018. okt. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
USA-ban valamelyik államban mostanában akarták bevezetni hogy kötelező legyen a sisak ne pedig ajánlott. Volt felháborodás, demonstrációs motoros felvonulás. Az egyik résztvevő alesett sisak nélkül kampó...
2018. okt. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!