Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nehezen lehet visszaváltani a...

Nehezen lehet visszaváltani a tanulómotorral, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
A korlátlant csinálok éppen és gondjaim vannak a váltóval. Számolom magamban a fokozatot, úgy csattogtatom visszafele. Üresből egyesbe nagyon nehezen tudom berakni vagy egyáltalán nem. Ilyenkor kicsit elhalványul az üres visszajelző lámpája is. Le kell tennem a lábam és előre-hátra megmozgatni a motort, úgy veszi be a fokozatot csak. Ilyen volt már velem négyszer-ötször is. Például piros-sárgánál értem be a sort, körforgalomba akartam becsatlakozni, útfelbontásnál araszoltunk stb. Lépésnél lassabb tempónál nem bírja el a kettest, nagyon kell csúsztatni a kuplungot akkor. Ezért raknám vissza egyesbe, de nem akarja bevenni. Ez üzemszerű, esetleg én vagyok béna vagy ki van a lelke a tanulómotornak?

2018. okt. 12. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Gázfröccsöt használsz?
2018. okt. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kicsit engedd ki a kuplungot. Van olyan hogy ha jó meleg az olaj, hogy a kuplung "túl jól" működik és nem állnak éppen jól a fogak a váltáshoz akkor meg kell mozdítani valahogy őket. Ezt kétféleképpen tudod, az egyik az hogy megtolod a motort egy kicsit, mint ahogy csinálod vagy a kuplungot határozottan, gyorsan kiengeded kb fogáspontig majd ismét behúzod úgy hogy közben taposod a váltókart lefelé. Ekkor be fog urgani a váltó sebességbe. Ha jól csinálod, akkor egy picit ránt, de nem fullad le a motor. Ezért nem érdemes teljesen álló helyzetben sebességet váltani (akarni) hanem inkább picit guruljon a motor. Ezt agyban azért eleinte nem könnyű lekövetni, de a rutin megjön majd idővel.
2018. okt. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy béna. Törekedj arra, hogy még azelőtt leválts mielőtt megállnál. Álló helyzetben ez sokszor előfordul, régi és új motorral is. Kicsit előre kell gondolkozni, ez amúgy is vonatkozik az egész közlekedésre, motorral hatványozottan nagyon hasznos.
2018. okt. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
gázfröccs a megoldás, nekem semmi gondom nem volt vele, mondjuk elég régóta motoroztam a társaimmal meg csak szenvedtem mikkor mondja hogy nem vált vissza a motor mikkor megállt egyhelyben 6.-ba aztán csak rúgdalta s váltot sajnáltam szerencsétlen motort
2018. okt. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a baj, hogy az ilyen nincs benne a kreszkönyvben. Magamtól meg nehezebben jövök rá.
2018. okt. 12. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!