Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külön felnin a nyári-téli gumi?

Külön felnin a nyári-téli gumi?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a logikusabb? Ha külön-külön felnin használom a téli illetve nyári gumit, vagy ha gumiváltásnál csak a gumit kellene cserélni, de a felnit nem. Szerintetek melyik a logikusabb, melyiket használjam?


Jelenleg van egy 16-os alufelnin nyári, ami már elkopott, és egy téli 15-ös. Úgy terveztem, hogy a nyárihoz vennék új alufelniket és ahhoz új gumikat. És a mostani 16-os alufelniket meg félretenném, hogy a következő téligumi-cserénél rátehessem az új téliket. Szerintetek érdemes külön-külön felniken hagyni a gumikat, vagy egyszerűbb, ha egy felnim van és azon cseréltetem a téli-nyári gumikat?



2018. okt. 14. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem külön felnin van, így elég csak átcserélni nem kell gumiztatni évente kétszer.
2018. okt. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is külön felnin van. A nyári 16, a téli 15. A nyár közepén, amikor senki nincs a gumisnál, akkor kicentíroztatom a télit. A nyárit meg télen. Így nincs sorbanállás.
2018. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1 felnim volt a régi autómnál

Jobb,ha külön felnin vannak.

2018. okt. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Külön felnin. Be van tárolva a gumisnál, nem kell cipekedni, neten időpontot foglalok, csak oda kell mennem.
2018. okt. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az előző autómnál és a mostaninál is külön felnin van a nyári és a téli gumiszett.

Szerintem jobb így. Nem kell félévente gumishoz rohangálni. Így csak akkor megyek, ha új gumit veszek, vagy érzem, hogy egy centrír ráférne. Arról nem is beszélve, hogy se e gumiknak, se a felninek finoman szólva nem egy gyógykezelés, ahogy átgyűrögetik őket. Szóval semmi előnyét nem látom annak, hogy egy felni legyen folyton átgumizva.

Nálam ráadásul mindkét autómat 17"-os gyári felniszettel nyári gmiukkal vettem. Télre szerintem jobb egy 15-16"-os, a gmui áráról nem is beszélve. Egy 17"-os téli gumi aránytalanul drágább egy 15-öshöz képest.

2018. okt. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 veterán vas ***** válasza:

Gondold végig:

-mennyire "jó" a gumiknak, hogy évente kétszer le/föl szerelik a felniről?

-ennyire "jó" a pénztárcádnak -szintén évi két alkalommal- a 4 kerék le/föl szerelését, gumik cseréjét és a cetírozások árát kifizetni?

-mennyire "jó" az idegrendszerednek/szabadidődnek, hogy időpontot kérés, a várakozás, stb.?


Sokkal egyszerűbb, amikor időm/kedvem van, otthon nyugodt körülmények között átcserélni a két garnitúrát.

Egyúttal ránézek a fékbetétekre/tárcsákra, fékcsövekre. Letisztogatom amit kell, tudom, hogy mennyivel húzom meg a csavarokat, megpróbálok figyelni mindenre.

(pl. az egyik ismerősöm alu-felnijeit v.mi okoska úgy lehúzta levegős kulccsal, hogy csak egy méteres csőhosszabbítóval bírtuk kihajtani)

Szerinted, ha kapott volna egy defektet.....?

Szóval, a kérdésedre válasz:

minden gumi megérdemel egy "saját" felnit. ;)

2018. okt. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem csak azon az autón van külön felnin a szett, amelyikre vettem nagyobb felnit az esztétika miatt, a téliek pedig megmaradtak kissebb méretben. Másik autómon volt olyan, hogy egy alufelnit használtam mindig, és 7szer volt ráhúzva ugyanaz a nyárigumi, majd 7szer le. Semmi baja nem volt, kirepedezve sem volt, semmi. AMúgy akkor keveset mentem, azért tartott ki ilyen sokáig.
2018. okt. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 veterán vas ***** válasza:

"semmi baja nem volt, kirepedezve sem volt"


Irigyellek, ha Te ránézésre meglátod -egy sokszor átszerelt, többéves gumi belső szerkezetében- az elváltozásokat, kezdődő hibákat. ;)

2018. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó, hát belül nem láttam. De sokszor látok autókon olyan gumikat, hogy a pereme már szemmel láthatóan tele van hajszálrepedésekkel, és úgy járnak vele. Persze lehet az elöregedéstől is ez.
2018. okt. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!