Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó vásárlása egyéni...

Új autó vásárlása egyéni vállalkozóként?

Figyelt kérdés

Bizonyos autókereskedések új autó vásárlásakor kedvezményt adnak egyéni vállalkozóknak. Egyéni vállalkozó vagyok, de magánszemélyként használnám az autót, cégautó-adót és hasonlókat sem tervezek fizetni. Ettől függetlenül az autókereskedések adnak kedvezményt csak azért mert egyéni vállalkozó vagyok? Változtat bármit az autóvásárláson/papírozáson, ha vállalkozóként veszem, vagy ez csak egy indok a kedvezményre és egyébként senkit nem érdekel?


Az autókereskedés nyilván meg lesz kerdezve, ha úgy van, azonban addig is érdekelnének esetleges tapasztalatok/tanácsok/információk.



2018. okt. 15. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy több milliós autó vásárlása szerintem megérne annyit, hogy egy jogásztól érdeklődj a lehetőségekről, és ne itt.

Vállalkozó vissza igényelheti az ÁFA-t, magánszemély nem.

Persze a vállalkozón vannak különböző adók, járulékok, amelyek magasabbak, mint amit magánszemélyként fizet, de ebben a labirintusban lavírozáshoz lehet jól jön egy kis jogi segítség.

2018. okt. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kapsz igyis ugyis kedvezmenyt.
2018. okt. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A kedvezményt nem az ÁFA visszaigénylésre és hasonlókra értem, az autókereskedések ezektől függetlenül adnak kedvezményt bizonyos kamarai tagoknak (pl. orvosi, vadász), egyéni vállalkozóknak, stb.
2018. okt. 16. 09:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Írsz néhány emailt a kereskedéseknek, megírod, hogy még nem döntöttél, érdeklődsz milyen kedvezményeket.tudnak adni.

Nem biztos, hogy oénz, de lehet ingyenes gumi szett, navigáció, stb.

2018. okt. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Adnak kedvezmenyt cssk kitartonak kell lenni.
2018. okt. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!