Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért akarja itt mindenki...

Miért akarja itt mindenki házilag megjavítani az autóját?

Figyelt kérdés
Azt gondolják hogy ez csak ennyi és ezért a szerelők csak dísznek vannak? Egyik gyökér a másiknak hülyeséget írva még nemhogy hasznot de kárt is okozhat
2018. okt. 16. 06:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Hmm, mindenki? Vagy most a munkaerőhiány miatt lobbyzol a szerelőknek? Ha valaki meg tudja akkor megjavítja, ha elszúrja, akkor meg saját maga okozta a kárt, nem árt vele senki másnak.
2018. okt. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%

Mert itt éli ki mindenki a vágyait. Azért, hogy a hülye is okosnak érezhesse magát.


Régen gondoltam, hogy a % jelent valamit valaki neve mellett. De semmit.

Ha valakinek nem tetszik az igaz válasz lepontozza, s ennyi.

2018. okt. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is sokszor megfordult már a fejembe,hogy neki állok az internetről videókat nézve...(persze nem,de azért akkor is) pláne amikor olyan hiba volt,hogy használni nem tudtam az autót.

Közel 2 hónapot vártam arra,hogy a klímás a klímahűtőt kicserélje. Márkaszervizbe protekcióval 1 hetet arra,hogy géppel megnézzék a nagynyomású milyen értéket produkál,mert a szerelőnk azt nem tudta. Egyik szerelőtől a másikig hordtuk az autót,mindenhol hetekig vártunk ,hibakódot egy héten belül kiolvasnak,de ha valamit csinálni kell az minimum 2,5 hét várakozás. Most az ac pumpát akarom cseréltetni, szeptember 27.én kértem időpontot és október 25.én vihetem az autót.

2018. okt. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%

Én pl. nem azért cserélem én az olajat az autómban, mert nincs 3e ft-om a munkadíjra, hanem mert itthon 1 óra alatt (a gondolattól a kimosakodásig) megvan.


Ha időpontot kérek, akkor 20 perc míg odaérek a szerelőhöz, ott ha időpontom van akkor is várok min. fél órát, utána negyed óráig ők is elpiszmognak, aztán 20 perc megint hazáig- ez így több elvesztegetett idő, és persze pont nem akkorra kapok időpontot amikor nekem kényelmes.

2018. okt. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Mert a szerelönél hetek, mire idöpontot tud adni.

Mert ha én el tudom végezni, miért huzzon le a szerelő a semmiért?

Hogy ne tripla áron kapjam az alkatrészt.

2018. okt. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Amit minimál ráfordítással SK is meg lehet otthon csinálni azért miért menjen az ember szerelőhöz?

Pl olajcsere egy régebbi autón nem bonyolult. Újabbon sem, ha van hozzá interfészed és szoftvered.


Én ami nem biztonságkritikus, azt magam javítom/csinálom.

2018. okt. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

Azért, hogy az ilyen gyökér kérdezők ki legyen akadva valamin, amihez sík hülyék.

Gondolom te is az a fajta élőlény vagy, aki még egy gyertyacserére is időpontot kér a szerelőtől.

Legalább főzni tudsz? Vagy gyereket pelenkázni?

Barom.

2018. okt. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Több oka is van hogy magam szerelem az autómat:

Röviden: jelentősen olcsóbban, és tudom hogy mi lett kicserélve, így hát miért ne?!


Bővebben:

1. Kikapcsolódás. Számomra hobbi is, mivel műszaki beállítottságú vagyok, ezért inkább kikapcsolódás, mint szívás, ezért is láttam neki.


2. Szeretem kiismerni az autót, így ha valami baj kialakulóban van, még időben észrevehetem, és kijavíthatom.(nem úgy mint azok, akik szerint pl a futómű normális ha nyikorog, zörög, aztán mire elmennek vele a szerelőhöz kb az egész futóművet ki kell cserélni)


3.Időben sokkal gyorsabb.

Egy jó szerelőre heteket kell várni, vagy akár 1 hónapot, addig vagy nem használja az ember az autót(már ha mozgóképes egyáltalán), vagy használja, és akkor már mégrosszabb lesz az autó állapota, mégjobban zsebbenyúlós

Így meg megrendelem, van amikor 1 óra múlva, de legkésőbb másnap átvehetem az alkatrészt és hozzá is láthatok az autóhoz.


4. Sokkal olcsóbb. Mivel vannak már a 2 alkatrész nagyhatalmon kívül olyan boltok, ahol mezei ember is megkapja a 40-50%-os kedvezményt nem csak a szerelők, így az egész ott indul hogy féláron van az alkatrész+munkadíj sincs.

Olaj-olajszűrő-levegőszűrő-pollenszűrő-fékfolyadék cserére nekem 70-80 ezer ft-ot mondtak.

Elköszöntem, megcsináltam otthon 20 ezer ft körül 1-2 óra alatt, úgy hogy mindenből gyári minőséget raktam bele, nem valami noname cuccost.

Persze eleinte drágábban jöttem így is ki, ha a szerszámokat, műhelyfelszereléseket beleszámoljuk, de azok hosszú távon kifizetődnek, nem kell minden olajcseréhez venni 1 emelőt, nyomatékkulcsot, dugókulcskészletet, szűrő lehúzót stb.



5.Tudom hogy az adott művelet el lett végezve az autómon, és azt hogy megfelelő minőségű ment bele, nem valami noname ebay-es kínai cucc, és a gyári specifikációjú, 5W-30 olaj ment bele gyártói minősítéssel, nem pedig a 60 literes kitudjamilyen minőségű 10W-40-es hordóból pancsoltak bele, mert épp az volt kéznél.

+ minden csavart a gyári szervizkönyvből kinézve a megfelelő nyomatékra húzva lettek behúzva, nem pedig gyorsba ütvefúróval belenyalva.


6. Sajnos sok a kókler, béna, átverős szerelő.Nem egy ismerősöm járt már úgy, hogy az állítólag elvégzett, kiszámlázott munka nem volt megcsinálva, csak kiszámlázva.

Legalábbis más magyarázat nem nagyon van arra, ha az állítólagos friss, fél napja kicserélt alkatrészt több éves sár borítja, rozsdás, és még a gyártót se lehet elolvasni rajta annyira elkopott.

Arról nem beszélve, hogy nem ritka jelenség az, hogy "egészen véletlen" a műhelyben jelentősen leromlik 1-2 alkatrésznek az állapota(értsd: a kókler szerelő 1-2 jó állapotú alkatrészt kinéz magának, kicseréli egy rosszabbra, majd a titokba kiszerelt alkatrészt beépíti majd másik ügyfélnek "újként" eladva.

Megtörtént eset: Ismerősöm autójánál olajcserélnél eltűnt a leeresztő csavar tömítése(amit amúgy érdemes cserélni), ezért inkább fogták és jól beletépték tövig a csavart hogy ne szivárogjon az olaj, szóval a következő olajcserénél amikor ez kiderült, cserés volt a teknő is, ami nem 100 forint, aztán bizonyítsd ezt be 1 évvel utána...


7.Nagyon kevés már a klasszikus értelemben vett szerelő, mostmár inkább "csak" alkatrészkicserélők.

Alig van már olyan, aki ha meglát egy kishibás alkatrészt, akkor azt fillérekért kijavítja neked ha javítható, hanem mostmár inkább fixen cserélik az egész alkatrészt, akkor is ha valami nagyon apró hibája volt.


8.Egy hivatásos szerelő, ha akarna sem tudna akkora "törődést" nyújtani az autómnak, mert hajtja a főnök, a munkaóra, a végeláthatatlan munka, azt meg azért nem mondhatja hogy "bocs ez 1 óra helyett 4 munkaóra lesz, mert már majdnem fényesre políroztam kézzel a fél motorteret annyira kitisztítottam", mert nyilván lehúzásnak találná a vevő.

Így meg teljesen jogosan felmerül, hogy minek is bajlódna ilyenekkel, ha nem kifizetődő, és nem létfontosságú.



Ennek ellenére vannak megbízható, lelkiismeretes szerelők(van aki még 10-20-30% kedvezményt is leszámol az alkatrész árából), akik jó áron dolgoznak, de velük szintén az a baj hogy ki sem látnak a munkából(nem véletlen), ezért sokszor hetek-hónapok kérdése a szerviz.

Viszont aki nem műszaki beállítottságú, nincs rá kellő ideje, érzéke, idegrendszere az autóval foglalkozni, annak nagyon nem ajánlom hogy hozzá nyúljon az autóhoz, mert csak elszabás, nyűg, szenvedés lesz az egész.

Én a fentiek alapján csinálom, de én nem is olyan vagyok aki 2 téglát használ bakként, meg házi barkáccsal emeli fel az autót mert sajnál eszközökre költeni.

A domboldalon, sziklákkal autót kitámasztó "jóvanazúgy" baromjóskák kicsit más szintet képviselnek, na nekik pótkerekes biciklit sem lenne szabad szerelni.


Az meg aranyszabály, hogy az infóknak több helyről(lehetőleg hivatalos forrásból) utána kell kérdezni, mert az nem vigasz ha elszabta valaki a kocsit, "mer há' a szomszéd Gyuri így mondta"



Remélem kielégítő volt a válaszom kedves kérdező.

2018. okt. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
Az autó nagyon összetett dolog. Számtalan apróságra kell figyelni. Itt egy kis zörgés, ott egy kis hiba, ilyesmi. Elmész egy autószerelőhöz, el sem tudsz hirtelen mindent magyarázni, mert végig sem hallgat. Meg hát munkaidőben dolgoznak ők is, az sem buli, hogy 2 hetente minden szarral szerelőhöz menj. Nameg a normális embereket érdekli a technika, főleg ha autóról van szó, egy férfiembernek nagyon pozitív siker, ha valamit sikerül helyrehozzon.
2018. okt. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
15%
Mert az itteni valaszolok 90%a fillerb*szo csoro! Ezert javitgatjak otthon a kocsikat hulladek kinai alkatreszbol, ezert tötymörögnek 80al az autopalyan, ezett ajanlgatnak egymasnak 20 eves szakadt alsokategorias proli verdakat (VW, skoda, opel, suzuki) es ezert szidjak azokat akiknek audija vagy bmw-je van.
2018. okt. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!