Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51-re milyen vízhűtése...

Simson s51-re milyen vízhűtéses motornak a radiátorát lehetne feltenni?

Figyelt kérdés
Mindamellett hogy nem lenne jobban lehűtve mint ha léghűtéses lenne?
2018. okt. 16. 07:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért tennél rá radiátort? Semmi értelme ennek. A vízhűtéses motorok blokkja, hengerfeje úgy van kialakítva gyárilag, hogy tudjun keringeni benne a víz, plusz vízpumpával van ellátva. Hova vezetnéd a radiátorból a vizet? És mi keringetné? Szerintem tökéletes a Simsonok hűtése levegővel is. Nem melegszik túl így sem.
2018. okt. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Páran csináltak ilyet, de nagyon macerás. A hengert, hengerfejet is teljesen át kell alakítani. Azt vágod ugye, hogy a hűtővíz a hengerben van? Nem elég csak felbiggyeszteni egy vízhűtőt. Keringetőszivattyú is kell, kimenő-bemenő cső, stb.
2018. okt. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen tudom. A hengert beburkolják, bordákat a felső és alsó kivételével valamennyire levágják. Igen be-kimenő cső, termosztát keringetőszivattyú. Nekem arra irányul a kérdésem, hogy milyen hűtő radiátort kell felrakni ahhoz hogy a vízhűtés hatásfoka hasonló legyen mint a levegőhűtés. Ezt értem úgy, menet közben ne hűtse túl, és pl városban ne hevüljön fel állóhelyzetben. Tehát, hogy egyenletes üzemi hőmérsékleten tartsa. Azt pontosan nem tudom mennyi, de aki csinált már ilyet az biztos tudja és azoknak a válaszát várom.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2018. okt. 16. 11:26
 4/5 D. Brasco ***** válasza:
A vízhűtésnek része még a termosztát is ami egyenletes hőfokon tartja motort....igy nem igazan ertem ezt a kerdest higy ami ugy hűt mint a levegő....meg ezt az egesz hülyeseget sem értem hogy minek buherálni ilyen teljesen felesleges dologgal,főleg ennyi szakmai tudás meg rálátás mellett......hidd el a simsonnak tökéletesen elég a léghűtés még akkor is ha valami 200köbcentisre felfúrt 9felömlős 20ezret pörgő tuningsportracing darabrol van is szó
2018. okt. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha egy kényszerléghűtéses fűkasza nem sül be a 45 fokban álló helyzetben tartós maximális terhelésen, akkor egy 50-60km/h-val guruló motor sem fog. Ráaggatnál szerencsétlen gépre 20 kiló plusz súlyt és még azt is várnád tőle, hogy jobban menjen?
2018. okt. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!