Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Dio magas fogyasztás?

Honda Dio magas fogyasztás?

Figyelt kérdés
AF27. 4-4,1 litert eszik. Mindig egy rúgásra indul szépen. Leszedtem a légszűrőházat és a karbiba benézve van a falán körbe vékony benzinréteg. Néha, nem mindig, egy kis benzin kifolyik beindítás után nem sokkal, kb. 8cm átmérőjű "tócsát" hagyva. Az alapjárat nem mindig ugyanolyan, néha magasabb néha alacsonyabb, de sosem túl magas vagy túl alacsony, tehát nem fullad és nem is indul meg a robogó. Üzemmelegen gázfröccsöt adva kicsit lassan esik vissza a fordulat. Sosem volt 2T-m, mindig 4T, de nekem mintha lassan esne vissza. Aztán még azt figyeltem meg, hogy 35-től jobban gyorsul, mint addig, bár ez lehet varió. Az órát akasztja, tehát elég jól megy. Általában ilyen 50-55-nél többet nem megyek, csak ha muszáj. Automata szivató engem szivat, nem a robogót vagy mi lehet ez? Köszi :)

2018. okt. 16. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy hangzik, mintha nem zárna a tűszeleped.

-Indítás után nyit a vákuumos benzincsap, túlcsordul a karbi, csepeg kicsit

-Ha megtelik az úszóház és túl sok benzint kap a moci, akkor alapjáraton nem ejti le a fordulatot

-Ha melegen folydogál lassan a benzin, az elpárolog gyorsan és kevés nyomot hagy hátra, a fogyasztást viszont ugye növeli.


Bepróbálkoznék egy karbi felújító készlettel, nem árthat és nem nagy összeg.

2018. okt. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a gyors és hasznos választ. A tűszelep körüli részek azok kopnak? Tehát lehetséges, hogy az új alkatrészek után sem fog rendesen zárni a tűszelep?
2018. okt. 16. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!